Соціально-психологічний факультет
Про факультет | Деканат | Кафедри факультету | Студентське братство | Проекти факультету | Новини |
Науковий центр гендерної освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка
Керівник: кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальних технологій Котловий Сергій Анатолійович. «Центр ґендерної освіти (надалі – Центр) – є науково-дослідним Центром при кафедрі соціальних технологій Житомирського державного університету імені Івана Франка». Метою діяльності Центру є проведення наукових досліджень у галузі гендерної проблематики, залучення науковців університету та студентів до здійснення гендерних наукових розвідок, організація та здійснення міжнародної наукової грантової діяльності у гендерній сфері. Основними напрямами
діяльності Центру є: – розробка концепції та методології гендерних досліджень у сфері освіти; – створення наукових інформаційних ресурсів з ґендерної проблематики для викладачів, аспірантів, магістрантів та інших учасників освітнього процесу; – розробка і сприяння впровадженню навчальних курсів з ґендерної тематики у вищій та загальноосвітній школі; – проведення ґендерних наукових досліджень у сфері освіти та інших сферах суспільного життя; – організація та проведення науково-методичних семінарів, конференцій для викладачів, студентів, учителів загальноосвітніх шкіл; – залучення молоді до участі у наукових та культурно-освітніх акціях, які відповідають меті й завданням діяльності Центру; – налагодження міжнародних зв’язків із питань гендерних наукових досліджень та гендерної освіти; – організація розробки та подання на конкурси грантових заявок проектів з гендерної проблематики; – здійснення просвітницької діяльності з метою популяризації егалітарних цінностей та ідеї розвитку суспільства на паритетних засадах; – реалізація інших завдань відповідно до мети діяльності Центру.
Для оптимізації діяльності Центру видано методичні рекомендації
„Підготовка волонтерів до реалізації ідеї ґендерної
рівності” та „Методичні рекомендації з організації та
проведення ґендерних відеоклубів”. Доктор педагогічних наук, професор кафедри соціальних технологій – Павлик Надія Павлівна, регулярно приймає участь в конференціях і проєктах гендерного спрямування, наприклад, у 2022 році приймала участь у семінарі Pregnancy loss. Stress, Investment, and Subsequent Children - by Rita Ginja (University of Bergen), присвяченому складній темі з презентацією результатів мета-аналізу величезної кількості факторів, які впливають на життя, фізичне, психічне і соціальне здоров’я жінки після втрати вагітності. У цьому ж році, Павлик Н. П., приймала участь у панельних дебатах "Whose Sport Is It? A Debate on Gender, Equality, and Fairness in Sport and Society" with Verner Moller (Aarhus University), Lindsay Parks Pieper (University of Lynchburg), Jesper Andreasson (Linneaus University), Ask Vest Christiansen (Aarhus University) у межах ХІІІ Міжнародної конференції "Спорт і Суспільство".
У 2023 році Центр гендерної освіти організував лекцію "Це зробила вона. Як і навіщо вести розвідки щодо ролі жінок у науці?". Спікерки: Рассказова Ольга Ігорівна, д.пед.н, професорка КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, фахівчиня з програмного напрямку ГО «ЕдКемп Україна», сертифікована тренерка та експертка з недискримінації в освіті МОНУ; Єфімцева Ганна Геннадіївна, аспірантка КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, сертифікована тренерка та експертка з недискримінації в освіті МОНУ, методистка ГО «ЕдКемп Україна»; Какадій Валентина Миколаївна, аспірантка КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, сертифікована тренерка та експертка з недискримінації в освіті. У 2023 році членкині Центру гендерної освіти мали змогу спробувати себе у якості соціальних волонтерів на благодійному концерті "Жіночого кварталу" у Житомирі. Керівник наукового центру гендерної освіти Житомирського державного університету імені Івана Франка Сергій Котловий 16 березня 2023 року взяв участь у вебінарі з презентації Стратегії впровадження гендерної рівності у сфері освіти до 2030 року та операційного плану заходів на 2022-2024 роки з її реалізації в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ». Під час зустрічі було представлено основні принципи гендерної рівності в освіті, основні риси та шляхи впровадження. В рамках внутрішньої академічної мобільності, здобувачі освіти, мали змогу долучитися до роботи Школи молодих соціологів Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, яка тривала з 30.09.2024 по 03.10.2024 року.
|