Новини соціально-психологічного факультету

Про факультет Деканат Кафедри факультету Студентське братство Проекти факультету Новини

ІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Актуальні питання розвитку особистості: сучасність, інновації, перспективи»

4 квітня кафедрою психології, логопедії та інклюзивної освіти спільно із партнерами проведено ІІ Міжнародну науково-практичну інтернет-конференцію «Актуальні питання розвитку особистості: сучасність, інновації, перспективи».

З вітальним словом до учасників зверунилися Боцян Тетяна Вікторівна – проректор з наукової і міжнародної роботи, кандидат економічних наук, доцент Житомирського державного університету імені Івана Франка та

Тичина Ірина Миколаївна – декан соціально-психологічного факультету, які акцентували увагу на розвитку науки в Україні, наголосили, що всі заявлені теми є актуальними та важливими у сучасних реаліях.

Учасники мали можливість прослухати доповіді провідних науковців:

Осадченко Інна, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри соціальної роботи та реабілітації, Національний університет біоресурсів та природокористування України.

ПСИХОПЕДАГОГІЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ У РОБОТІ З ДІТЬМИ ПІД ЧАС ВІЙНИ.

Слозанська Ганна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

ЕФЕКТИВНОСТІ РАННЬОГО ВТРУЧАННЯ У РОБОТІ З ДІТЬМИ З МОВЛЕННЄВИМИ ПОРУШЕННЯМИ РАННЬОГО ВІКУ.

Гладуш Віктор, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри психології, логопедії та інклюзивної освіти, Житомирський державний університет імені Івана Франка.

НАВЧАННЯ ДИТИНИ З ДИПРАКСІЄЮ В ДОШКІЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ: ВІД ВИЯВЛЕННЯ ТРУДНОЩІВ ДО УСПІШНОЇ ІНКЛЮЗІЇ.

Цибулько Анна, викладач-стажист кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

РОЗВИТОК МОВЛЕННЄВИХ НАВИЧОК У ДІТЕЙ ІЗ ЗАЇКАННЯМ.

Лісова Людмила, докторка педагогічних наук, старша викладачка кафедри логопедії і спеціальних методик, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка.

ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ОПТИМІЗАЦІЇ РОБОТИ ЛОГОПЕДА ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО-ЦЕНТРУ.

Файдюк Олена Валентинівна, завідувачка кабінетом кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти, Київський столичний університет імені Бориса Грінченка.

ІНТЕГРОВАНІ СОЦІАЛЬНІ ПОСЛУГИ ДЛЯ УЧАСНИЦЬ БОЙОВИХ ДІЙ.

Всі виступи були пронизані ключовою ідеєю: тісна взаємодія батьки - дитина - фахівець (вчитель, психолог, логопед, соціальних працівник) - запорука успіху та позитивного результату.

 

І етап олімпіади із Спеціальної освіти

Вперше у Житомирський Державний Університет імені Івана Франка проведено І етап олімпіади із Спеціальної освіти. Здобувачі першого та другого рівня вищої освіти перевірили свої знання та фахові компетентності.
Призові місця вибороли:
І місце Сорокопуд Дарина 26 Бд-Спецо група;
ІІ місце Якубенко Ірина 26 Бд-Спецо група;
ІІІ місце Рябчук Єлизавета 26 Бд-Спецо група;
ІІІ місце Максименко Дарія 1СБд-Спецо група.
ІІІ місце Тарасюк Євгенія 16 Мд-Спецо група.
Вітаємо переможців!!!!

Постановка звуків раннього онтогенезу, Катерина Герасименко

В рамках проєкту Студії від професіоналів в ЖДУ імені Івана Франка здобувачі кафедри психології, логопедії та інклюзивної освіти мали можливість відвідати лекцію Катерини Герасименко на тему: "Постановка звуків раннього онтогенезу", яка відбулася 05.03.2024р. Студенти поповнили свої теоретичні знання щодо причин порушення звуковимови у дітей, етапів роботи з дітьми щодо постановки звуків, розібрали практичні кейси роботи логопеда з дітьми щодо постановки різних видів звуків.

І тур Конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Спеціальна освіта"

На кафедрі психології, логопедії та нклюзивної освіти відбувся І тур Конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності "Спеціальна освіта".
І місце Дідух Крістіна. Науковий керівник: Ілющенко Інна (асистент кафедри психології, логопедії та інклюзивної освіти).
ІІ місце Морозюк Тетяна. Науковий керівник: Долінчук Ірина (асистент кафедри психології, логопедії та інклюзивної освіти).
ІІ місце Сіончук Марина. Науковий керівник: Хоменко Наталія (асистент кафедри психології, логопедії та інклюзивної освіти).
ІІІ місце Захарчук Катерина. Науковий керівник: Долінчук Ірина (асистент кафедри психології, логопедії та інклюзивної освіти).
ІІІ місце Руденко Тетяна. Науковий керівник: Загурська Інна (доцент кафедри соціальної та практичної психології).
ІІІ місце Охремчук Надія. Науковий керівник: Ілющенко Інна (асистент кафедри психології, логопедії та інклюзивної освіти).

Проблеми родини дитини з інвалідністю

Мічислав Дудек - професор кафедри психології Гуманітарного колегіуму у Варшаві (Польща) прочитав гостьову лекцію для студентів та викладачів на тему «Проблеми родини дитини з інвалідністю» . В ході лекції ми виявили, проблеми сімей, які мають дітей з інвалідністю в Польщі такі ж, як і в Україні: потреба в підтримці батьків та інших дітей, моральне та психологічне виснаження ("батьківське" вигорання), стрес, матеріальні прблеми, відчуття непотрібності та безпорадності. Також обговоили можливості спільних наукових досліджень між студентами ЖДУ імені Івана Франка та Гуманітарного колегіуму у Варшаві.

Технології комплексної оцінки та діагностики розвитку дитини з особливими освітніми потребами

21 листопада 2023 р. студенти спеціальності Спеціальна освіта були слухачами лекції кандидата педагонічних наук доцента кафедри психокорекційної педагогіки та реабілітології Ірини Омельянович на тему "Технології комплексної оцінки та діагностики розвитку дитини з ООП". Спікерка розповіла про особливості педагогічної скринінг-діагностики готовності дітей старшого дошкільного віку до навчання в інклюзивному освітньому закладі. Також не менш цікавим був виступ Валерії Михайленко - старшого викладача кафедри психокорекційної педагогіки та реабілітології,консультанта ІРЦ #11 м.Києва, яка розповіла про методики КППОР,за допомогою яких здійснюють діагностування дітей: Leiter, Wisc -IV, Pep-3, Conners-3, ADOS-2, ADI-R, CASD.

"Волонтери без кордонів"

До Всесвітнього дня Доброти 13 листопада здобувачі спеціальності Спеціальна освіта відвідали "Кавун Хаб" при БФ "Волонтери без кордонів", де працюють з молоддю з ментальними порушеннями. Студенти дізналися про особливості роботи з молодими людьми із аутизмом та синдромом Дауна, мали можливість спробувати себе в ролі педагога на заняттях корекційного та реабілітаційного спрямування. Варто зазначити, що відвідини центру студентами соціально-психологічного факультету відбуваються систематично та мають волонтерське спрямування.

Настановча конференція щодо прододження виробничої психолого-педагогічної практики

31 жовтня 2023 року відбулися настановчі конференції щодо проходження практики для студентів 4 курсу денної і заочної форм навчання спеціальності Спеціальна освіта. Були розглянуті основні завдання та зміст виробничої психолого-педагогічної практики, вимоги і терміни здачі звітної документації.

Роль логопеда в міждисциплінарній роботі з пацієнтами з щелепно-лицьовими порушеннями

#Студії_від_професіоналів на #СПФ Сьогодні до здобувачів ОП Спеціальна освіта (логопедія) завітала Катерина Кривенко - логопед центру медико-психологічної, соціально-реабілітаційної допомоги дітям НДСЛ ОХМАТДИТ, speech provider від SmileTrain в Україні, аспірантка 2го курсу Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України. Говорили про міждисциплінарну команду у роботі із пацієнтами з щелепно-лицьовими порушеннями, дізналися про методи інструментальної діагностики: Назометрію та Назофарингоскопію. Обговорили можливості співпраці ЖДУ імені Івана Франка з SmileTrain в Україні.

Ейджизм та сексизм у сучасному суспільстві

16 жовтня 2023р. студенти 1 та 2 курсу спеціальності Спеціальна освіта стали активними слухачами лекції про проблеми ейджизму, сексизму та насильства. Обговорили, що таке гендерно зумовлене і домашнє насильство, розкрили суть понять ейджизм та сексизм, які їх прояви є в сучасному суспільстві, а також як розпізнати та як протидіяти.

Всеукраїнський Форум Психічної Інклюзії

Викладачі кафедри психології, логопедії та інклюзивної освіти Ганна Хворова, Людмила Котлова, Інна Ілющенко, Ірина Долінчук, Наталія Хоменко 9-10 жовтня 2023р. стали офлайн та онлайн учасниками Всеукраїнського Форуму Психічної Інклюзії від MH4U в м. Києві. Два дні спікери на 4 секціях: Зайнятість, Робота з суспільством, Самореалізація, Підтримане проживання розглядали питання, що стосуються теми психічної інклюзії та ділилися власним досвідом реалізації різних проектів.

Студенти-психологи відвідали лекцію старшого лектора і керівника курсу NASENCo Інституту освіти Вінчестерського університету - Джулії Уортон

У рамках проєкту "Запрошені професори в ЖДУ імені Івана Франка" 20 вересня о 15:00 студенти-психологи відвідали лекцію старшого лектора і керівника курсу NASENCo Інституту освіти Вінчестерського університету (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) - Джулії Уортон. Тема лекції: Історія поняття "Особливі освітні потреби та інвалідність і моделі інвалідності" (англійською мовою).

Посилення спроможності здійснювати психосоціальну підтримку ветеранів та їх сімей з питань психічного здоров’я

Психічне здоров’я – важливе. Психічне здоров’я ветеранів – один з пріоритетів для фахівців у сфері психічного здоров’я. 5-6 липня Житомирський Державний Університет імені Івана Франка зустрічав соціальних працівників області. Викладачки Психології в ЖДУ імені Івана Франка кандидатки психологічних наук, доцентки Наталія Портницька та Ольга Савиченко провели тренінг «Посилення спроможності здійснювати психосоціальну підтримку ветеранів та їх сімей з питань психічного здоров’я». Захід став можливим завдяки "програмі реінтеграції ветеранів" яку реалізує IREX за підтримки Державного департаменту США.
Ця програма підтримує ветеранів України, працюючи безпосередньо з ветеранами, а також з представниками міністерств та місцевих громад. Дводенна тренінгова програма «Посилення спроможності соціальних працівників здійснювати психосоціальну підтримку ветеранів та їх сімей з питань психічного здоров’я» розроблена експертками Вікторією Горбуновою, Наталією Портницькою, Ольгою Савиченко, Іриною Тичиною та орієнтована на знайомство соціальних працівників з темою психічного здоров’я, розвиток базових навичок першої допомоги у сфері психічного здоров’я та відпрацювання навичок психосоціальної підтримки ветеранів та ветеранських родин у сфері психічного здоров’я.
Рекомендації щодо психосоціальної підтримки розроблено з урахуванням змісту Програми попередження психічних розладів у військових та членів їхніх родин від Національної академії наук США, керівництв щодо психічного здоров’я та превенції суїцидів Департаменту у правах ветеранів США та низки інших українських і міжнародних програм і досліджень психічного здоров’я та добробуту ветеранів. Програма складається з п’яти базових модулів, що забезпечують послідовну розбудову компетенцій і посилення спроможності соціальних працівників здійснювати психосоціальну підтримку ветеранів та їх сімей з питань психічного здоров’я.

Студенстька науково-практична конференція "Актуальні проблеми психічного здоров'я"

25 травня на соціально-психологічному факультеті відбулася Всеукраїнська студентська інтернет-конференція "Актуальні проблеми психічного здоров'я". Доповідачі піднімали аналізували питання, пов'язані із соціально-психологічними детермінантами психічного здоров'я та психосоціальними ресурсами допомоги і самовідновлення в кризових ситуаціях.
До участі долучилися студенти спеціальності Психологія, бакалаври, магістри, аспіранти, не лише Житомирського державного університету, але й здобувачі університетів-партнерів Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського.

Он-лайн захід від Платформи соціальних змін "Організація надання соціальних послуг для осіб з інвалідністю та дітей з ООП"

10 квітня 2023 року здобувачі освітньої програми "Спеціальна освіта (логопедія)" 16Бд-Спецо групи стали учасниками он-лайн заходу від Платформи соціальних змін "Організація надання соціальних послуг для осіб з інвалідністю та дітей з ООП". Лектор Ганна Слозанська, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка ознайомила з базовими соціальними послугами для осіб з інвалідністю та дітей з ООП, технологіями раннього втручання.

"Цифорова інклюзія"

Житомирський державний університет імені Івана Франка в особі Людмили Котлової та Наталії Портницької долучився до круглого столу СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО ДЛЯ ЦИФРОВОЇ ІНКЛЮЗІІ НА ПРИКЛАДІ МОБІЛЬНОЇ ПРОГРАМИ «ЦИФРОВА ІНКЛЮЗІЯ». Круглий стіл зібрав 100 учасників, які зацікавлені у впроваджені безпечного безбар’єрного інклюзивного середовища. На заході показано наживо функції першого в світі україномовного мобільного застосунку для розвитку мовлення, комунікації, соціалізації та творчого розвитку Digital Inclusion. Цифрові технології увійшли у всі сфери життя людини. Учасники обговорили можливості використання мобільного застосунку для осіб з різними видами порушень, було зазначено, що впровадження на уроках у школі дозволяє об’єднувати в групи для роботи учнів з ООП та інших учнів, що сприяє налагодженню стосунків

Психологічна стійкість у молоді

У житті людини психологічна стійкість представляється здібностями, уміннями й навичками адаптовано реагувати на тривалі навантаження, утримувати рівний, спокійний настрій. Психологічна стійкість дозволяє вчасно реагувати на виникаючи складнощі, часті зміни шляхом оптимального зниження страху, тривоги, напруги у всіх сферах життєдіяльності.
6 квітня 2023 року доцент Інна Загурська та здобувачка Ольга Владзяновська спільно з Управлінням національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської ОДА провели вебінар "Психологічна стійкість у молоді".

Лекція професора Sir Graham Thornicroft "Evidence for reducing stigma and discrimination in mental health"

Лекція професора Sir Graham Thornicroft - британського психіатра, професора громадської психіатрії Centre for Global Mental Health and Centre for Implementation Science at King's College London, консультанта Maudsley NHS Trust. Автора численних робіт в галузі психіатричних послуг у громадах, стигми та дискримінації та глобального психічного здоров’я.
Лекція буде цікава психологам, фахівцям у сфері психічного здоров'я, психіатрам, соціальним працівникам.
Також ви можете ознайомитися із записом звіту Sir Graham Thornicroft (The Lancet Journal), (https://youtu.be/0JoLKDRibXo?si=3jvDS1uyP6eFfP9t). Дозвіл на публікацію цього звіту отримано в рамках Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції "Суспільство для психічного здоров’я особистості: взаємодія родини, освіти, громади" (Житомир, 2022)

В рамках співпраці з "Психічне здоров'я для України" cтуденти-психологи, викладачі та всі охочі мали змогу поспілкуватись та переглянути онлайн-лекцію "Рефлексії щодо переходу до послуг з психічного здоров'я у громаді" від почесного професора із соціальної психіатрії Королівського коледжу Лондона, Великобританія. Департаменту охорони здоров'я та дослідження населення - Toma Craiga.

Лекція почесного професора Ніка Бораса на тему “Від спільноти до мета-спільноти у турботі про психічне здоров'я: рефлексії та перспективи”

Студенти-психологи, викладачі та всі охочі отримали змогу послухати і не тільки, чергову лекцію почесного професора психіатрії в Інституті психіатрії, психології та неврології, Королівського коледжу Лондона Ніка Бораса на тему “Від спільноти до мета-спільноти у турботі про психічне здоров'я: рефлексії та перспективи”.
Професор Нік Борас — один із рушіїв трансформації системи охорони психічного здоров‘я в бік людиноцентрованості та ефективних сервісів. У своїй лекції він розказав про розбудову послуг у громадах, ефективні сервіси та доказові підходи. А також окреслив перспективи розвитку світової системи охорони психічного здоров‘я.
Подію організовано за підтримки Житомирського державного університету імені Івана Франка та Психічне здоров'я для України.

Prof Nick Bouras, почесний професор психіатрії в Інституті психіатрії, психології та неврології, Королівського коледжу Лондона, Великобританія. З темою лекції: "Toxic Leadership"

Психічне здоров’я в умовах війни надважливе. Наші викладачі невпинно зростають у бажанні турбуватися про психічне здоров’я українців

Доцент кафедри соціальної та практичної психології Ольга Савиченко взяла участь у серії міжнародних заходів, присвячених тематиці. У Вільнюсі, Литва відбулися заходи від Human Rights in Mental Health-FGIP за підтримки The International Organization for Migration in Lithuania: 18-19 березня воркшоп "Mental health and Psychosocial Care for Forcibly Displaced People" («Психічне здоров’я та психосоціальна підтримка для внутрішньопереміщених осіб») та 1-2 липня воркшоп “How to support people experiencing traumatic loss and grief” («Як підтримати людей, які переживають травматичну втрату та горе»). Надцінними знаннями про психічне здоров’я вимушено переселених осіб ділилася Jana Javakhishvili (lia State University, Tbilisi, Georgia). Ольга Савиченко поділилася своїм досвідом з литовськими колегами (публікації тут: http://surl.li/lbyjd та http://surl.li/lbyjj). Нові знання та навички тепер не лише в допомозі людям, що цього потребують, але й в освітніх програмах ЖДУ.

#Психологічний_марафон_ЖДУ (лютий- березень 2023)

#Психологія_ЖДУ в межах проєкту #Психологічний_марафон_ЖДУ вкотре збирає усіх зацікавлених у темі психічного здоров'я. Сьогодні 16 лютого говорили про те, як справлятися із тривожністю у ситуації невизначеності. Міркували, що таке корисні та некорисні переживання, яка роль ресурсних активностей, практикували техніки заземлення.

Викладачки кафедри соціальної та практичної психології стали тренерами та супервізорами програми mhGAP

Наші викладачки Ірина Тичина, Наталія Портницька, Ольга Савиченко пройшли навчання від International Medical Corps за програмою World Health Organization (WHO) та стали тренерами та супервізорами програми mhGAP. Тепер майбутні психологи стануть на крок ближче до міжнародного досвіду та стандартів, бо Психологія в ЖДУ ім. Івана Франка - це професійність та ефективність

Презентація Універсального тренінгу з психічного здоров?я (УТПЗ) для фахівців першої лінії

22 грудня 2022 Відбулась презентація Універсального тренінгу з психічного здоров`я (УТПЗ) для фахівців першої лінії, розробленого фахівчинями Центр практичної психології "For Life" за підтримки проєкту Психічне здоров`я для України та Міністерство охорони здоров`я України.
УТПЗ спрямований на розвиток обізнаності фахівців в темі психічного здоров’я та розладів. У ході навчання учасники розвивають навички розпізнавання, підтримки, а також скеровування осіб, що мають ті або інші психічні розлади, перебувають у гострих станах.
Тренінг вже пройшов випробування й має гарні результати, підтверджені в дослідженнях, які чекають на публікацію. На його основі за підтримки IREX in Ukraine також розроблено спеціальну програму навчання для соціальних працівників щодо підтримки ветеранів та їх родин.
Учасники мали можливість ближче познайомитись з авторами ідеї та керівниками команди розробників, Вікторією Горбуновою та Віталій Климчук; поставити запитання Heiko Konigstein, менеджеру проекту Психічне здоров'я для України, завдяки якому програма була розроблена та впроваджується; ближче познайомитись з розробницями та тренерками Наталія Портницька, Ольга Савиченко, Ірина Тичина

Charlene Sunkel and Graham Thornicroft "Lancet Commission on Ending Stigma and Discrimination in Mental Health"

Обласна олімпіада для школярів 2022

Кращі майбутні психологи області змагалися в індивідуальному та командному заліках. Всі учасники неймовірно круті, творчі, амбітні. Переможці отримали дипломи та призи, а всі ми незабаром побачимо кращі проєкти, що були представлені командами. А поки насолоджуємося фотографіями з нагородження.

Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «СУСПІЛЬСТВО ДЛЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ОСОБИСТОСТІ: ВЗАЄМОДІЯ РОДИНИ, ОСВІТИ, ГРОМАДИ»

24 листопада 2022 року відбулася Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «СУСПІЛЬСТВО ДЛЯ ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я ОСОБИСТОСТІ: ВЗАЄМОДІЯ РОДИНИ, ОСВІТИ, ГРОМАДИ», організована кафедрою соціальної та практичної психології соціально-психологічного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка.
Учасники з України, Великої Британії, Канади, Люксембургу, Нідерландів, США, Узбекистану обговорювали проблеми психічного здоров’я в умовах викликів сьогодення, представляли результати досліджень та практичні розробки, спрямовані на підтримку, покращення психічного стану різних груп в стабільних та кризових умовах.
Незважаючи на складнощі війни, руйнування інфраструктури, порушення зв'язку, несприятливу погоду, спілкування з вітчизняними та іноземними колегами склалося успішно!

Відкриті онлайн-лекції від Policy Officer GGZ Ecademy Consultant Federation Global Initiative on Psychiatry Supervisor Mobile MH Teams WHO Ukraine - Rob Keukens у рамках проєкту "Запрошені професори в ЖДУ імені Івана Франка"

Тема лекції 1: "Вплив соціальних факторів на поширеність проблем психічного здоров'я"
Тема лекції 2: "Вплив несприятливого дитячого досвіду на поширеність проблем психічного здоров'я"
Тема лекції 3: "Suicide and suicide prevention"

Онлайн-лекція Віталія Климчука "Психічне здоров?я та психічні розлади: оптимальна комбінація послуг у громаді (піраміда ВООЗ)"

Онлайн-лекції про досвід психологічної допомоги людям з психічними розладами від фахівця
MSF, Consultant Psychiatrist University of Oxford and London dr Martin Deahl.

Два дні маємо унікальну можливість слухати лекції про досвід психологічної допомоги людям з психічними розладами, спричиненими травмами, зокрема війною від фахівця MSF, Consultant Psychiatrist University of Oxford and London dr Martin Deahl.
Важливими для слухачів було не лише дізнатися «погляд ззовні», але й почути, як психологу говорити про непрості речі: психічні розлади, психологічні наслідки сексуального насильства.

Онлайн-тренінг «Мотиваційний лист: практикум для абітурієнтів»

Онлайн-тренінг «Мотиваційний лист: практикум для абітурієнтів» у Житомирський Державний університет імені Івана Франка від Наталія Портницька та Ольга Савиченко. Мотиваційний лист – ще той виклик для сьогоднішніх випускників, але коли до справи беруться психологи професіонали, то усі виклики перетворюються на здобутки. Сьогодні 200 старшокласників Житомира і області мали можливість:

  • взнати особливості цьогорічної вступної кампанії
  • зрозуміти особливості написання та структурування мотиваційного листа
  • проаналізувати власні сильні сторони та зібрати інформацію для свого мотиваційного листа
  • навчитися аналізувати інформацію про університет/спеціальність
  • поділитися досвідом та ідеями
  • розкрити психологічні секрети написання мотиваційних листів

Чого найбільше потребують випускники закладів освіти під час війни?

Чого найбільше потребують випускники закладів освіти під час війни? Як сформувати «толерантність до невизначеності»? Як мобілізувати свої сили і підготуватися до національного мультипредметного тесту для вступу до закладів вищої освіти України? Відповіді на ці та інші актуальні питання шукали учні 11-х класів міста Житомира та викладачі кафедри соціальної та практичної психології Житомирського державного університету імені Івана Франка Ксенія Гавриловська та Інна Загурська на тренінгу стресостійкості "Впевнено назустріч новим викликам".
Під час заходу наші випускники познайомилися зі способами опанування стресу в ситуаціях зміни вимог до вступу в умовах війни, віднайшли продуктивні стратегії подолання труднощів, засвоїли техніки самодопомоги. Дякуємо спікерам за роботу, а всім учасникам за активність.

Cемінар практикум "Особиста безпека та психічне здоров'я"

Студенти Соціально-психологічного факультету та курсанти Житомирського військогвого інституту обговорюють способи збереження особистої безпеки та турботи про психічне здоров'я у складні часи соціальної напруги

Психічному здоров’ю в Україні бути!

Усі кордони зникають, коли зустрічаються однодумці. Послуги з психічного здоров’я мають стати якісними та доступними в Україні. Цією ідеєю живе команда проєкту Психічне здоров'я для України («MENTAL HEALTH FOR UKRAINE» (MH4U), що реалізується за підтримки Швейцарського посольства в Україні). Сьогодні керівник проєкту Heiko Konigstein відкрив перспективи розвитку в цій сфері для команди Психологія в ЖДУ імені Івана Франка. Підписаний з Житомирський Державний Університет імені Івана Франка Меморандум дозволить магістрантам нової освітньої програми "Психологія. Психічне здоров'я особи та спільноти" прослухати курс "Універсальний тренінг з психічного здоров’я", почути про психічне здоров'я від провідних фахівців Вікторія Горбунова, Віталій Климчук. Психічному здоров’ю в Україні бути!

Обласна олімпіада з КРЕАТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА МАРКЕТИНГУ в Житомирському державному університеті імені Івана Франка

9 лютого в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбулося нагородження переможців першої Обласної учнівської олімпіади з КРЕАТИВНОЇ ЕКОНОМІКИ ТА МАРКЕТИНГУ. Вітаємо переможців та призерів, бажаємо і надалі зростати інтелектуально та творчо, відкриваючи нові грані економічної науки! Висловлюємо щиру вдячність всім науковим консультантам, які допомогли та готували наших юних науковців та зичимо, щоб супутниками усіх починань були успіх та удача! Організаторам дякуємо за ініціативу, творчу працю та започаткування нової наукової економічної традиції в університеті.

Інноваційний університет та ІІ Зимова школа

Інноваційний Університет - це завжди класні емоції плідна співпраця і незабутні враження! Цього разу крута команда організаторів, учасників та спікерів зібралася на ІІ Зимову Школу, де говорили про особистість, лідерство та дуальну освіту. Купа натхнення та цікавих ідей перед новим навчальним семестром. Модуль І «Науково-педагогічні працівники: психологічний розвиток особистості» ІІ-ої Зимової Школи завершиться виступом пані Ольга Савиченко «Психічне здоров’я і сучасна наука»:

  • Психічне здоров’я особистості.
  • Міждисциплінарні аспекти дослідження психічного здоров’я.
  • Турбота про психічне здоров’я науковців.
  • Психологічна гра.

Психосоціальна підтримка ветеранів у сфері психічного здоров'я від IREX

Викладачки кафедри Вікторія Горбунова, Наталія Портницька, Ольга Савиченко, Ірина Тичина стали авторками програми та тренерками у проєкті "Уніфікована тренінгова програма для соціальних працівників" від IREX in Ukraine у співпраці з Мінветеранів та Veteran Hub.
Метою цього проекту є вирішення проблем потреби ветеранів та ветеранок у психологічній підтримці шляхом розвитку потенціалу соціальних працівників.
Наша команда завжди готова надавати кваліфіковані послуги і розвиток невід'ємна частина цього процесу. Дякуємо за запрошенням IREX in Ukraine і Марія Берлінська ми прийняли участь у тренінгу, як співорганізатори по набору учасників, якими стали представники районних центрів соціальних служб, управлінь соціального захисту та територіальні центри самообслуговування.
Наші Захисники заслуговують на найкраще ставлення, розширення соціальних послуг і спільними зусиллями ми зробимо все, щоб досягнути цієї мети.
Про ветеранів! Для соцпрацівників!

  • Психічне здоров'я ветеранів і родин ветеранів: стигми, бар'єри, потреби і підтримка
  • Перша допомога у сфері психічного здоров'я : розпізнати, валідизувати, підтримати, скерувати, переконатися
  • Психосоціальна підтримка ветеранів та родин ветеранів.

Визначено переможців І етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

Наукові напрями:

"Готельно-ресторанна справа":

І місце - Зайчук Анастасія. Тема наукової роботи: "Управління готельними комплексами як форма ефективної діяльності закладів розміщення" (науковий керівник - Світлана Павлова)

ІІ місце - Адамович Карина. Тема наукової роботи: "Аналіз структури та принципи удосконалення стандартів обслуговування у закладах ресторанного господарства" (науковий керівник - Світлана Павлова)

ІІІ місце - Кім Ельвіна. Тема наукової роботи: "Екологізація готельних підприємств" (науковий керівник - Анастасія Ковпака)

"Економіка бізнесу":

І місце -Лук'янчук Анна. Тема наукової роботи: "Створення бізнес-хабу як елементу соціальної відповідальності під час пандемії COVID-19" (науковий керівник - Ірина Мосійчук)

ІІ місце - Полянська Галина. Тема наукової роботи: "Вендинг як сучасний механізм організації підприємницької діяльності" (науковий керівник - Катерина Кащук)

"Маркетинг":

І місце - Стужук Надія. Тема наукової роботи: "Маркетинг у соціальних мережах" (науковий керівник - Валентина Фостолович)

Вітаємо всіх учасників! Роботи переможців будуть представлені на 2 етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

ОСВІТНІЙ ХАБ «SATTELITE»

У Житомирському державному університеті імені Івана Франка розпочав свою діяльність хаб освітніх інновацій «SATTELITE»! Викладачі кафедри економіки, менеджменту, маркетингу та готельно-ресторанної справи впродовж двох тижнів удосконалювали професійну компетентність з використання цифрових технологій у вищій школі на практикумі «Цифрова компетентність викладача університету»
Далі буде...

Віталій Климчук про психічне здоров'я

Не завжди у складі соціально-психологічного факультету але завжди наш Віталій Климчук. Він прищепив нам любов до теми психічного здоров’я і продовжує ділитися неймовірним досвідом у цій сфері. Незмінно прогресивний, інноваційний, професійний і з любов'ю до того, чим займається.
Дякуємо за надані матеріали знімальній команді ТСН та Олександрі Мітіній, яка підготувала і провела інтерв‘ю

Вікторія Горбунова про психічне здоров’я та психологічну підтримку людей з психічними розладами

З психічним здоров’ям - у Новий рік! Передноворічні дні - гарний час для подарунків. Особливо, якщо це подарунки відзняті ще до 20-річчя кафедри соціальної та практичної психології. Вікторія Горбунова про психічне здоров’я та психологічну підтримку людей з психічними розладами. Як завжди обгрунтовано, емоційно, з надією.
Дякуємо за надані матеріали знімальній команді ТСН та Олександрі Мітіній, яка підготувала і провела інтерв‘ю

Навчальний тренінг "Лідерство у ХХІ ст. Чому без нього не обійтися?"

3 грудня професор кафедри соціальної та практичної психології Віктор Кириченко провів навчальний тренінг "Лідерство у ХХІ ст. Чому без нього не обійтися?" для обдарованої молоді Житомирської області в рамках роботи «Обласний Центр дитячої та юнацької творчості» Житомирської обласної ради. З більше ніж 40 учасниками говорили про навички майбутнього, соціальний коворкінг, лідерство та командну діяльність.

Нагородження студентів СПФ за результатами онлайн-конкурсу «16 днів проти насильства»

Профілактика та протидія домашньому насильству - одна із найбільш актуальних проблем сьогодення. Cоціально-психологічний факультет щороку долучається до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». 21 грудня 2021 року у Житомирській міській раді відбулося нагородження за результатами онлайн-конкурсу «16 днів проти насильства», що тривав з 25 листопада до 10 грудня (організатор - управління у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради). Соціально-психологічний факультет на церемонії нагородження та поцінування представляли переможниці конкурсу: студентки Ольга Владзяновська (Olga Vlad), Анна Голуб (Аня Голуб), Кристина Литвинчук (Christina Lytvynchuk) та випускниця СПФ Вікторія Дончева (Вікторія Дончева). Пишаємося найкращими та бажаємо нових перемог!!!

Вітаємо Пойту Ірину та Мосійчук Ірину з присвоєнням вченого звання доцента







В передчутті новорічних чудес, святкового настрою додають здобутки викладачів кафедри економіки, менеджменту, маркетингу та готельно-ресторанної справи. Вітаємо Пойту Ірину та Мосійчук Ірину з присвоєнням вченого звання доцента. Бажаємо подальших успіхів в професійній та творчій діяльності, оптимізму, наснаги та широких масштабів можливостей для здійснення всього запланованого. Пишаємося Вами!




Семінар за участі практичних психологів шкіл

Соціально-психологічний факультет плекає традиції співпраці з психологічною спільнотою Житомирської громади. 16 грудня 2021 року відбувся семінар за участі практичних психологів шкіл. Говорили про актуальне: запити школи щодо підготовки асистентів вчителів, вимоги до їх компетентностей; як налагодити співпрацю асистентів вчителів з психологами а також підготовка учнів до участі в олімпіадах та конкурсах, складові успіху, способи саморегуляції в стресових ситуаціях. Учасники отримали можливість відрефлексувати власний "конкурсний" досвід, обговорити дієвість різних методів мотивування учнів, налаштування на перемогу, відновлення внутрішнього балансу.

Майстер-клас від Асоціації U.C.M.

У рамках співпраці з Асоціацією U.C.M. за підтримки школи італійської кухні Settima Luna проведений майстер-клас з сервірування, зустрічі гостей та пропозицій меню за програмою «Культура італійської кухні». Студенти, які хочуть відвідати Італію та пройти міжнародну виробничу ресторанну практику у наступному 2022 році вже почали працювати і знайомитися з італійською мовою та культурою. Протягом майстер-класа спілкування відбувалося італійською. Тренер курсу, Аліна, змогла представити мінімальний словничок для вивчення, традиції зустрічі гостей та особливості роботи помічником офіціанта.

«Про100 Ресторан»

Вже традиційний конкурс «Про100 Ресторан» провели студенти 1 курсу спеціальності «Готельно-ресторанна справа». Це є підсумок першого семестру навчання, знайомства з традиціями гостинності, втілення своїх мрій у нових концепціях. До конкурсу підготовлені проекти наступних майбутніх рестораторів:

  • Горбатюка Олександра – ресторан “Вірменія”
  • Демченко Вікторії – Vegetarian restaurant “Basilic”
  • Когут Маргарити – ресторан “Чорний рояль”
  • Мельник Дарини – романтичний ресторан “Demure”
  • Мицюк Анни – ресторан традиційної японської кухні “Shokumotsu”
  • Царюк Мирослави – ресторан південноамериканської кухні “Gris-Gris”.

За результатами таємного голосування І місце з найкращою ідеєю посіла Вікторія Демченко, ІІ місце – Мирослава Царюк, а ІІІ місце розділили Маргарита Когут та Дарина Мельник.

Вітаємо, це наш вмотивований, цілеспрямований перший курс. Віримо, що колись відвідаємо ваші ресторани та відчуємо цю атмосферу.

Зустріч з головою асоціації U.C.M. —Оленою Герасименко

07 грудня 2021 р. відбулась зустріч студентів спеціальності «Готельно-ресторанна справа» з головою асоціації U.C.M. — Italy «Середземноморський союз шеф-кухарів — Italy» (Фоджа, Італія) Оленою Герасименко, яка підбила підсумки спільної роботи за минулий рік, вручила сертифікати здобувачам вищої освіти, які вже пройшли виробничу ресторанну практику в Італії, та представила проект на наступний, 2022 рік.

ІII СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ «ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ОСОБИСТОСТІ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ»

25-26 листопада 2021 року відбулася ІII СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ «ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ОСОБИСТОСТІ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ» та Конкурс наукових робіт із галузей знань та спеціальностей «Педагогічна та вікова психологія», «Гендерні дослідження», «Загальна та соціальна психологія», «Актуальні проблеми інклюзивної освіти», «Спеціальна освіта (за нозологіями)», «Соціологія».
Учасники конференції мали можливість поділитися своїми науковими здобутками, провести апробацію результатів самостійних емпіричних досліджень. До обговорення пропонувалися різноманітні, але дуже актуальні та важливі проблеми: збереження психічного здоров'я в умовах дистанційного навчання в період пандемії COVID – 19, сприймання дорослими образу творчої дитини, ставлення до людей з інвалідністю, проблеми домашнього насильства, репродуктивного тиску, гендерних стереотипів тощо. Учасники Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт продемонстрували свою готовність презентувати результати власних досліджень для широкої аудиторії та брати участь у дискусіях.

І Студентська польсько-українська науково-практична інтернет – конференція

26 листопада 2021 року Мирончук Анна, Гулак Аліна, Лук'янчук Анна, Зайчук Анастасія, Шевчук Анна (студенти спеціальностей 073 Менеджмент, 075 Маркетинг, 241 Готельно-ресторанна справа, 051 Економіка) стали учасниками І Студентської польсько-української науково-практичної інтернет - конференції, де мали можливість обмінятись досвідом та поділитись своїми науковими досягненнями зі студентами Державного університету імені Стефана Баторія (Польща), Одеського національного економічного університету (Україна), Державного університету "Житомирська політехніка"(Україна).
Щиро дякуємо співорганізаторам конференції за можливість долучитись до міжнародного простору з вирішення питань адміністрування та управління у функціонуванні сучасної економіки та суспільства.

Вітання переможцям Обласної олімпіади з психології для старшокласників

Сьогодні звучали вітання переможцям Обласної олімпіади з психології для старшокласників! Оплески, дипломи, подарунки. Хвилювання членів журі та організаторів Наталія Осипович, Галина Киричук, Ольга Савиченко, Ірина Тичина, Наталія Портницька, Анна Пирог, Людмила Фальковська, Олег Мазяр, Інна Загурська, Людмила Котловая, Ксенія Гавриловська, Юля Демьянчук, Viktor Kyrychenko, Вікторія Горбунова, Наталя Шикирава, Ольга Шаран. Але найцінніше - посмішки та неформальне спілкування учасників, які вперше зустрілися вживу, екскурсія на Соціально-психологічний факультет та чай зі студентами

V Міжвузівська студентська науково-практична інтернет-конференція «Стратегічні імперативи економіки та управління в умовах сталого розвитку»

19 листопада 2021 року на кафедрі економіки, менеджменту, маркетингу та готельно-ресторанної справи відбувся круглий стіл з нагоди проведення V Міжвузівської студентської науково-практичної інтернет-конференції «Стратегічні імперативи економіки та управління в умовах сталого розвитку». На конференції діяли п`ять секцій:

  1. Маркетингова діяльність підприємств.
  2. Управління та організація діяльності підприємств.
  3. Бізнес-процеси та результативність діяльності підприємств.
  4. Економічні аспекти євроінтеграції: аналіз, трудовий потенціал, бізнес-планування.
  5. Сучасні тенденції розвитку теорії та практики менеджменту в конкурентному середовищі.
  6. Готельно-ресторанний бізнес: особливості, проблеми, перспективи розвитку.

Участь в обговоренні взяли викладачі кафедри, студенти 1-4 курсів бакалаврського рівня вищої освіти та магістранти Житомирського державного університету імені Івана Франка та Київського інституту бізнесу та технологій (Житомирська філія). Вже за традицією організаційний комітет оцінив роботи здобувачів вищої освіти та подякував за активну студентську наукову діяльність.

Як піклуватися про психічне здоров'я

Майбутні психологи знають, як піклуватися про психічне здоров'я.? І ви теж зможете

Зустріч з НR-менеджером мережі ресторанів SALAD – Світланою Позняк

В рамках проєкту «PRO студії від професіоналів в ЖДУ імені Івана Франка» відбулася он-лайн зустріч викладачів та здобувачів вищої освіти з HR-менеджером мережі ресторанів SALAD – Світланою Позняк на тему: «Як знайти свого кандидата: практичний досвід рекрутингу в ресторанній сфері в умовах пандемії».
Лекція була практичною, насиченою, у формі діалогу. Світлана поділилася власним досвідом рекрутингу в ресторанній сфері, розкрила джерела пошуку роботи та секрети створення оголошення, a також визначила портрет сучасного кандидата в умовах зміни ринку.
Дякуємо Світлані Позняк за сучасну в умовах пандемії інформацію та за те, що піднімає такі актуальні теми для наших здобувачів!

ПИШАЄМОСЯ ТА ВІТАЄМО!



Колектив кафедри вітає викладачів Олену Калініченко та Сергія Ніколаєнко з присвоєнням вченого звання доцента. Бажаємо творчого натхнення, успіхів у професійній та науковій діяльності, втілення всіх творчих і наукових задумів, міцного здоров’я та удачі в особистому житті!






“Welcome to the Library”

28 жовтня 2021 р. студенти 11Бд – Маркетинг та 12 Бд – Менеджмент разом з викладачем кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчання Наталією Тимошенко відвідали бібліотеку ЖДУ імені Івана Франка у рамках виховного заходу “Welcome to the Library”. Т. в.о. директор Олена Гриценко розповіла про структуру бібліотеки та ознайомила із фондами наукового читального залу. Співробітники бібліотеки показали як користуватися електронним каталогом та сайтом бібліотеки, детально зупинились на особливостях складання бібліографічного опису.

День маркетолога на СПФ

25 жовтня викладачами кафедри економіки, менеджменту, маркетингу та готельно-ресторанної справи був організований квест, присвячений професійному святу - Дню маркетолога. У рамках заходу здобувачі спеціальності 075 Маркетинг мали змогу продемонструвати свої професійні навички та знання з рекламної діяльності. Квест, присвячений дню маркетолога, дав змогу не лише продемонструвати рівень знань здобувачів, а й проявити креативність, оригінальність та творчий підхід. Вітаємо всіх представників даної професії, нехай кожен день дарує масу ідей і можливостей.

“Комунікації в системі менеджменту”

21 жовтня 2021 на семінарському занятті “Комунікації в системі менеджменту” дискутували, аналізували, доводили!!! А головне – демонстрували власні презентації та робили доповіді з проблеми “Особливості ділової комунікації в різних країнах світу”. Все відбувалося емоційно, цікаво, пізнавально, зосереджено, а головне – це новий пошук, наші нові знання з майбутньої професії.

“Комунікації в системі менеджменту”

З 18 жовтня в рамках проєкту "Запрошені професори від Житомирського державного університету імені Івана Франка" соціально-психологічний факультет радо зустрічає експерта міжнародного проєкту "Senior Experten Service", професора економіки і організації роботи підприємств в Університеті Лотарингії - Жан-Марі Февре.
Тиждень видався насиченим, цікавим та пізнавальним для всіх учасників проекту.
- 19-20 жовтня майбутні менеджери та маркетологи познайомилися з особливостями навчання та студентського самоврядування в країнах Європи, а викладачі кафедри економіки, менеджменту, маркетингу та готельно-ресторанної справи, в свою чергу, про права та обов'язки викладача в закордонних ЗВО.
- 21 жовтня відбувся Speaking club зі здобувачами спеціальності "Менеджмент" на тему: "Організація та управління міжнародними корпораціями".
- 22 жовтня здобувачі освітньої програми "Маркетинг" взяли участь в обговоренні теми: "Комплекс маркетингових комунікацій в діяльності підприємств".
Дякуємо Жану-Марі Февре за надзвичайно цікаві зустрічі, де студенти та викладачі не лише послухали змістовні лекції, але й поспілкувалися, отримали відповіді на різноманітні питання1 та висловили свою точку зору в процесі діалогу. Чекаємо продовження.

Зустріч з представниками Житомирського міського центру зайнятості

В рамках проекту "PRO студії від професіоналів в ЖДУ імені Івана Франка" відбулася пізнавальна та емоційно насичена зустріч-екскурсія здобувачів спеціальностей "Менеджмент" та "Маркетинг" з начальником відділу профорієнтації Житомирського міського центру зайнятості Людмилою Шейнич та заступником відділу профорієнтації Тетяною Гультяєвою.
Студентів ознайомили з особливостями роботи Центру зайнятості, розкрили усі секрети успішного працевлаштування та провели цікавий тест на визначення потенціалу особистості. Несподіваним сюрпризом стала зустріч з роботодавцями, зокрема з Житомирським м'сокомбінатом. Приємною і цінною була інформація про затребуваність наших спеціальностей на ринку праці регіону та країни вцілому. Дякуємо за досвід та співпрацю! Чекаємо на нові активності!

Менеджмент в артпросторі

8 жовтня студенти спеціальності Менеджмент відвідали Gnatyuk Art center та дізналися як організовується виставка витворів мистецтва: хто цим займається, скільки для цього потрібно часу та коштів, які функції менеджмента при цьому застосовуються.

Майстерня до Дня психічного здоров'я

Майстерня до Дня психічного здоров'я, де старшокласники знайомляться з техніками підтримки внутрішнього благополуччя

Reikartz Hotel Group

В рамках співпраці зі стейкхолдерами спеціальності "Готельно-ресторанна справа" проведена зустріч з заступником керівника Навчального центру готельної і ресторанної справи Reikartz Hotel Group Оленою Ліфіренко, в рамках якої майбутні готельєри познайомилися з історією найбільшої готельної мережі в Україні, особливостями стандартів обслуговування гостей, структурою служб готельного господарства. Студенти мали змогу задати питання доповідачці та поспілкуватися з питань проходження практики, працевлаштування та кар'єрного росту.

ЗУСТРІЧ З НАШИМИ ПАРТНЕРАМИ

Сучасна наука, вища освіта базується на зв'язку з практикою. 14 вересня 2021 року на базі кафедри соціальної та практичної психології відбувся науково-практичний семінар з проблем інклюзивної та спеціальної роботи. Шкільні психологи, викладачі факультету та студенти мали можливість слухати, ставити питання нашим партнерам та фахівцям КНЗ "Житомирська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат" директорці Світлана Лесик-Хачатрян, вчителю-дефектологу Ирина Бенденко, психологу Анна Гавриленко-Матвиенко. Про проблеми роботи психологів і соціальних педагогів в умовах інклюзивного навчання відповідала на питання тренер з інклюзивного навчання, випускниця СПФ, соціальний педагог школи 14 м.Житомира Юлія Подорожня.

 

Зустріч з докторантом, фахівцем лабораторії тестів факультету психології Університету Казимира Великого Павлом Ларіоновим

На соціально-психологічному відбулися зустрічі з докторантом, фахівцем лабораторії тестів факультету психології Університету Казимира Великого (м.Бидгощ, Польща) Павлом Ларіоновим.
У рамках проєкту "PRO студії від професіоналів в ЖДУ імені Івана Франка" студенти, магістранти, викладачі кафедри соціальної та практичної психології слухали лекції про сучасні підходи до дослідження життєвого сценарію та психосоматичні відношення у психології здоров’я.

ЛЮДИНА РОКУ 2021

Завершується черговий навчальний рік! І знову у дистанційному режимі! Цьогорічна урочиста церемонія відзначення досягнень викладачів та студентів соціально-психологічного факультету «ЛЮДИНА РОКУ 2021» також відбувається у форматі online.
Щиро дякуємо всім номінантам за їх сумлінну працю, професіоналізм, об’єктивні успіхи, творчі здобутки, справжній інтерес до справи та любов до рідного факультету та університету!
Вітаємо усіх номінантів та переможців конкурсу «ЛЮДИНА РОКУ 2021»! Бажаємо усім міцного здоров’я, сонячного настрою, натхнення та подальших звершень!

Семінар присвячений Інтернаціоналізації вищої освіти: Досвід США та України

19 травня 2021 р. соціально-психологічний факультет долучився до семінару, присвяченого Інтернаціоналізації вищої освіти: Досвід США та України. Фулбрайтівські випускники та фахівці обговорювали питання співробітництва українських та американських ЗВО, формування університетських стратегій інтернаціоналізації, інші практики міжнародної діяльності, національні програми та міжнародні тенденції.

Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція «Актуальні проблеми особистісного зростання»

До 20-річчя кафедри соціальної та практичної психології соціально-психологічного факультету 13 травня 2021 р. було проведено Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію «Актуальні проблеми особистісного зростання».
Під час конференції учасники обговорили проблему особистісного зростання в різних аспектах, а саме піднімалися питання якості вищої психологічної освіти, професійного зростання психологів, чинників особистісного зростання сучасної людини, можливості зростання особистості в умовах пандемії. Щиро дякуємо нашим партнерам та співорганізаторам, нашим колегам з НПУ імені М.П. Драгоманова, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Інституту психології імені Г.С. Костюка, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Настановна конференція до виробничої психодіагностичної практики для студентів 25Бд-Псих групи

У п’ятницю, 7 травня 2021 року, відбулася настановна конференція до виробничої психодіагностичної практики для студентів 25Бд-Псих групи. Під час зустрічі відбувся розподіл здобувачів вищої освіти між керівниками практики, обговорені питання дистанційних форм роботи в ситуації посиленого карантину, визначено можливість варіювати індивідуальні та групові методи діагностики залежно від ресурсів бази практики.

Підсумкова конференція зі здобувачами вищої освіти 41Бз-Псих групи, на якій були обговорення результати виробничої практики з галузевої психології

30 квітня 2021 року відбулася підсумкова конференція зі здобувачами вищої освіти 41Бз-Псих групи, на якій були обговорення результати виробничої практики з галузевої психології. Факультетським керівником практики О.В. Мазяром було відмічено вищі якісні показники практики у порівнянні з попередньою психологічною практикою, кращу підготовку звітної документації. Здобувачі ділилися враженнями, розповідали про об’єктивні та суб’єктивні труднощі проходження практики і досвід їхнього подолання.

Професор кафедри соціальної та практичної психології Вікторія Горбунова про навчання в Lisbon Institute of Global Mental Health

От і завершились чергових два тижні / чотири модулі мого навчання в Lisbon Institute of Global Mental Health. Надзвичайні спікери - люди, які, без перебільшення, змінили та продовжують змінювати світ, сприяти реформам систем психічного здоров‘я цілих країн, робити це саме психічне здоров‘я видимим. Чудова група з усіх усюд від Канади до Судану. Це так круто розуміти, що в кожному куточку Землі є ті, хто говорить з тобою однією мовою та так само прагне змін. Єдина й величезна прикрість, ми не в Лісабоні, як два роки тому, коли зустрілись вперше.

Знаєте, мої батьки все ще запитують мене, коли я зупинюсь вчитись (хоча і знають відповідь, а відмови щодо окремих проектів, які я отримую (так, я часом отримую відмови, все частіше базуються на «we think you are overqualified for this job». Я ж думаю, що живу в унікальний час доступності знань та кращих практик просто з перших рук і відмовлятись від того, щоб отримувати їх - злочин. І краще бути «overqualified» ніж «недо» або й зовсім «не». Що думаєте?

Круглий стіл «Перспективи та алгоритм професійної підготовки психологів до консультативної діяльності»

22 квітня декан соціально-психологічного факультету Ірина Тичина та завідувачка кафедри соціальної та практичної психології Наталія Портницька взяли участь у роботі круглого столу «Перспективи та алгоритм професійної підготовки психологів до консультативної діяльності» в рамках V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції “Актуальні проблеми теоретичної та консультативної психології”. Обговорювали перспективи підготовки майбутніх психологів, зокрема їх готовності до професійної діяльності: які акценти є актуальними, як знайти баланс між теоретичною та практичною підготовкою. Ділилися думками щодо можливості синхронізації освітніх програм з тенденціями європейської освіти, зокрема можливістю узгодження їх із системою EuroPsy, ідеї якої наразі впроваджує в Україні Національна психологічна асоціація, професорка кафедри соціальної та практичної психології Вікторія Горбунова.

Економічний марафон

До дня соціально-психологічного факультету кафедрою економіки, менеджменту, маркетингу та готельно-ресторанної справи було проведено Економічний марафон серед студентів спеціальностей 073 Менеджмент та 075 Маркетинг. Координаторами заходу виступили викладачі кафедри Калініченко Олена та Клімова Інна.

V Міжнародна науково-практична інтернет-конференція “Актуальні проблеми теоретичної та консультативної психології”

Кафедра соціальної та практичної психології 21-22 квітня 2021 р. у тиждень соціально-психологічного факультету виступила співорганізатором V Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції “Актуальні проблеми теоретичної та консультативної психології” на базі факультет психології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Мета конференції – консолідація зусиль науковців і практиків для обговорення актуальних питань теоретичної та консультативної психології, аналізу й інтеграції різних підходів, концепцій, технологій, стратегій психологічного консультування. На пленарному засіданні провідні науковці означили основні проблеми сьогодення у психології. Дякуємо колегам-організаторам за чудову наукову дискусію.

Зустріч зі стейкхолдером

В рамках навчальної практики з адміністрування, відбулася зустріч зі стейкхолдером освітньо-професійної програми 073"Менеджмент" директором консалтингово-тренінгової компанії "Синергія" - Ольгою Котвіцькою. Тема зустрічі "Соціальне підприємництво та бізнес-планування"

Настановна конференція до асистентської педагогічної практики для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти

19 березня 2021 року відбулася настановна конференція до асистентської педагогічної практики для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти. Під час конференції були обговорені питання організації практики аспірантів першого і третього року навчання, попередній розподіл занять, які будуть відвідані та проведені. Факультетський керівник практики наголосив на особливостях проведення занять в умовах дистанційного навчання, необхідності використовувати демонстраційного матеріалу та підвищувати активність студентів.

Тренінг від Біла Олсена

З гордістю за студентів спеціальності Менеджмент та вдячністю Володимиру Кондратюку (Корпус Миру в Україні) зазначимо, що 4-денний тренінг з Фінансової грамотності (9-12 березня), який представляв громадянин США, волонтер Корпусу Миру, Біл Олсен, успішно завершений. Тренінг проходив за допомогою презентацій у Zoom у інтерактивній формі, тому крім розширення знань із фінансової грамотності у рамках дисципліни «Фінансовий менеджмент» учасники отримали можливість поспілкуватися англійською на різні теми із носієм мови. Вважаємо такі заходи гарною нагодою розвивати та закріплювати фахові компетенції майбутніх фахівців.

Підсумкова конференція зі здобувачами вищої освіти 43Бд-Псих групи, на якій були обговорення результати виробничої практики з галузевої психології

11 березня 2021 року відбулася підсумкова конференція за результатами виробничої практики з галузевої психології. Здобувачі вищої освіти 43 Бд-Псих групи ділилися враженням після чергової практики, демонстрували світлини з баз практики, вказували на труднощі її проведення у зв’язку з посиленням карантину в окремих регіонах, а також досвідом їхнього подолання. Були обговорені питання оцінювання практики.

Аспірантка Ірина Гречуха про свої враження від стажування в Університеті Казимира Великого в місті Бидгощ (Польща)

Шановні друзі!
Я, Ірина Гречуха – аспірантка соціально-психологічного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка. Наразі хочу поділитися з Вами своїми враженнями та досвідом від перебування в одному із визнаних університетів Польщі – Університеті Казимира Великого в місті Бидгощ.
Моя історія пов’язана з отриманням запрошення взяти участь в проекті за Програмою PROM «International scholarship exchange of doctoral students and academic staff». Дана наукова програма є міжнародною, а отже докторанти різних європейських країн, в результаті такого обміну, мають можливість розширити свої професійні компетенції, розвивати свої особистісні, соціальні та лідерські якості, поглибити знання іноземних мов.
Моє міжнародне стажування мало свої часові рамки та тривало 8 днів (03.02-10.02.2021). Кожен день був спланований та розписаний. Під час стажування я мала можливість познайомитися із лабораторією психологічних тестів та лабораторією нейропсихології; на кафедрі здоров’я виступити із темою своєї докторської дисертації «Психологічні особливості розвитку емпатії в структурі літературних здібностей старшокласників»; взяти участь в науково-методичних семінарах; працювати з науковими базами даних бібліотеки факультету психології.
Окрім того, у вільний час познайомилася із культурними та історичними пам’ятками міста Бидгощ: Базилікою Св. Вінсента де Поля, будівлею головного поштового відділення, «Оперою Новою», Млинарським островом. Особливо вразила скульптура «Людини, що перетинає річку» – це скульптура чоловіка, який тримає в руках жердину і дві стріли й балансує на дроті, протягненою над річкою Брда.
Хочу виразити вдячність за запрошення та можливість реалізації такого проекту керівництву Університету Казимира Великого, а саме: керівнику проекту, завідувачу кафедри здоров’я на факультеті психології prof. dr hab. Pawlowi Izdebskiemy та спеціалісту відділу наук Agnieszсе Malkowskiеj. Вдячна докторанту Університету Казимира Великого Pawlowi Larionow за організаційну допомогу. Також вдячна за підтримку та віру в мене моєму науковому керівнику доктору психологічних наук, професору Ларисі Журавльовій. А також «Studencki Klub Polski», в обличчі Валентини Юсупової, за особисту підтримку та допомогу у справах виїзду за кордон.
http://slowopolskie.org/moje-doswiadczenie-udzialu-w.../

Наукова монографія «Модернізація економічної політики розвитку сфер діяльності та ринків» за результатами науково-дослідного проєкту




Наприкінці 2020 року у світ вийшла наукова монографія «Модернізація економічної політики розвитку сфер діяльності та ринків» за результатами науково-дослідного проєкту «Модернізація економічної політики розвитку сфер діяльності та ринків», який виконувався у 2018-2019 роках в ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» (номер державної реєстрації – 0118U007329). Співавтором та розробником методики оцінки функціональної та компетентнісної спроможності державних службовців є доцент кафедри соціальної та практичної психології Віктор Кириченко.
З повним текстом монографії можна ознайомитися за посиланням - http://ief.org.ua/docs/mg/334.pdf




Викладачі кафедри соціальної та практичної психології та студенти спеціальності психологія долучилися до реалізації міжнародного проекту «Життя після конфлікту: реінтеграції ветеранів/ветеранок АТО/ООС, членів їх родин та членів родин, загиблих на сході України, ВПО та інших вразливих груп в суспільстві як запорука соціальної згуртованості в громадах та сталого розвитку в регіоні»

До реалізації міжнародного проекту «Життя після конфлікту: реінтеграції ветеранів/ветеранок АТО/ООС, членів їх родин та членів родин, загиблих на сході України, ВПО та інших вразливих груп в суспільстві як запорука соціальної згуртованості в громадах та сталого розвитку в регіоні» приєднались викладачки кафедри соціальної та практичної психології Житомирського державного університету ім.І.Франка Ганна Пирог, Ксенія Гавриловська, Катерина Марчук, а також психологи Юлія Бодашевська та Марія Жаркова.
Проєкт впроваджується ГС «Дім ветерана» (м. Житомир) за технічного адміністрування РЦ “ГУРТ” у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.

Круглий стіл з проблем впровадження інклюзивної освіти

Круглий стіл з проблем впровадження інклюзивної освіти сьогодні об'єднав близко 100 фахівців Житомира, зацікавлених у проблемі психолого-педагогічного супроводу дітей із розладами спектру аутизму. Серед учасників круглого столу - педагогічні працівники Житомирської спеціальної школи Житомирської обласної ради, психологи та соціальні педагоги шкіл та дошкільних закладів міста, студенти та викладачі Соціально-психологічного факультету.
Надзвичайно важливо чути інформацію із "перших уст" - від провідної української фахівчині з проблем аутизму професорки кафедри соціальної та практичної психології Ганни Хворової та давніх, але надзвичайно близьких партнерів факультету, Світлани Лесик та педагогів Житомирської спеціальної школи Житомирської обласної ради. Чекаємо продовження розмови

Підсумкова конференція аспірантів ІІІ курсу за результатами асистентської педагогічної практики

9 грудня 2020 року відбулася підсумкова конференція за результатами проходження аспірантами третього року навчання асистентської педагогічної практики, яка тривала з 30 листопада по 4 грудня. Участь у конференції взяли аспіранти Недзельська Людмила та Гуцуляк Олександра, а також керівник практики професор Вікторія Горбунова та факультетський керівник практики доцент Олег Мазяр. На конференції було заслухано короткий звіт аспірантів, їхні враження від проведених практичних занять, висловлені побажання щодо подальшої організації виробничої практики.

ІІ Студентська конференція «Психічне здоров’я особистості: актуальні проблеми теорії і практики» та І етап Конкурсу наукових робіт з психології

19 листопада 2020 року на соціально-психологічному факультеті відбулася ІІ Студентська конференція «Психічне здоров’я особистості: актуальні проблеми теорії і практики» та І етап Конкурсу наукових робіт з психології.
Учасники конференції (здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальностей 053 Психологія та 016 Спеціальна освіта) отримали цінний та надихаючий досвід обміну науковими думками та мали можливість відчути себе частиною єдиної наукової спільноти соціально-психологічного факультету ЖДУ імені Івана Франка.
Вкотре переконуємось, що наші студенти – це потужний творчий потенціал. Студенти, пишаємося вами!

Доктори психологічних наук, психотерапевти, фахівці із психічного здоров'я Віталій Климчук та Вікторія Горбунова провели відкритий тренінг з проблем першої психологічної допомоги

Погіршення епідеміологічної ситуації викликає підвищення психологічного напруження. Частіше виникають психічні розлади. Тому психологи не можуть залишатися осторонь. Сьогодні доктори психологічних наук, психотерапевти, фахівці із психічного здоров'я Віталій Климчук та Вікторія Горбунова провели відкритий тренінг з проблем першої психологічної допомоги. До роботи долучилися майбутні психологи та корекційні педагоги, студенти cоціально-психологічного факультету

Професорка кафедри соціальної та практичної психології Вікторія Горбунова стала координаторкою в Україні Міжнародного дослідження, що проводиться в багатьох країнах світу під проводом Національної служби охорони здоров'я Великобританії (NHS)

Житомирський Державний Університет імені Івана Франка долучається до Міжнародного дослідження, що проводиться в багатьох країнах світу під проводом Національної служби охорони здоров'я Великобританії (NHS).
Координаторкою дослідження в Україні є професорка кафедри соціальної та практичної психології Вікторія Горбунова. Соціально-психологічний факультет запрошує усіх доєднатися до дослідження впливу COVID-19 на психічне здоров’я та добробут! Будь ласка, приділіть 15 хвилин вашого часу, перейдіть за посиланням: https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fsouthernhealthnhs та пройдіть дослідження.
Запрошуйте друзів стати часточкою важливої наукової місії

Online-конференція за результатами аспірантської практики

25 травня 2020 року на кафедрі психології розвитку та консультування за результатами пройденої аспірантської практики відбулася online-конференція.
Під час звіту аспіранти зазначили основні здобуті результати, виокремили проблемні моменти та висловили рекомендації. Керівники практики надали свої відгуки про аспірантську практику.

ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Особистісне зростання: теорія і практика»

21 квітня 2020 р. відбулася ІV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Особистісне зростання: теорія і практика», організована кафедрою психології розвитку та консультування соціально-психологічного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка спільно з Національною академією наук вищої освіти України, Інститутом психології імені Г. С. Костюка НАПН України, Національним педагогічним університетом імені М. П. Драгоманова, Східноєвропейським національним університетом імені Лесі Українки, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Університетом Лаваль (Канада), Університетом Казимира Великого в Бидгощі (Польща).

На конференції розглядались теоретичні та практичні проблеми психології, педагогіки, соціальної роботи, управління та професійного становлення, підтримки груп ризику та людей з особливими потребами, розвитку та самовдосконалення особистості в умовах трансформацій сучасного суспільства.

У конференції взяли участь 106 вітчизняних та зарубіжних вчених, викладачів вищих навчальних закладів, фахівців-практиків, аспірантів, здобувачів вищої освіти з семи країн світу: України, США, Узбекистану, Польщі, Австрії, Канади, Росії. Зустрічі учасників та обговорення проблематики конференції відбувалось на базі платформи Zoom.

Серед учасників конференції – 14 докторів, 29 кандидатів наук та викладачі, аспіранти, магістранти, студенти провідних вишів світу та України: Columbia University (USA), Kazimierz Wielki University (Poland), Laval University (Canada), National University of Uzbekistan named after Mirzo Ulugbek (Uzbekistan), University of Vienna (Austria), Бердянського державного педагогічного університету, Житомирського державного університету імені Івана Франка, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Одеського національного морського університету, Поліського національного університету (Житомир), Рівненського державного гуманітарного університету, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (Луцьк), Таврійського національного університету імені І. В. Вернадського (Київ), Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Ужгородського національного університету, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Університету митної справи та фінансів (Дніпро), Хмельницького національного університету.

За результатами конференції опублікований електронний варіант збірнику наукових праць. На основі кращих доповідей готується тематичний випуск фахового (з психології) журналу «Науковий часопис національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова. Серія 12. Психологічні науки».

Про конференцію у ФБ: https://www.facebook.com/kafprtk/posts/680196896139050

Бібліотека кафедри соціальної та практичної психології збагатилася новими надходженнями!



Для використання у навчальному процесі тепер доступні антидискримінаційні ігри, посібники з профілактики професійного вигорання, подолання наслідків переживання травмуючих подій, роботи з внутрішньопереміщеними особами. Життя непередбачуване і щедре на професійні виклики. Освітня програма Психологія чутливо реагує на зміни в соціумі й готова до трансформацій. За збагачення фондів нашого читального залу дякуємо Благодійній організації «Благодійний фонд «Stabilization Support Services» (керівник - Ю. Бодашевська)



Візит Pawlа Larionowа, докторант Інституту психології Університету Казимира Великого (м. Бидгощ, Польща)

З 6.02.2020 по 7.02.2020 на кафедрі психології розвитку та консультування соціально-психологічного факультету з візитом перебував Pawel Larionow, докторант Інституту психології Університету Казимира Великого (м. Бидгощ, Польща).
Програма перебування передбачала:
- Участь у проекті «Булінг як виклик сучасній школі. Гімназія – територія вільна від булінгу», де Павло розповідав про досвід Польщі у подоланні булінгу в учнівському середовищі та соціально-психологічні фактори, які провокують агресію підлітків;
- Круглий стіл на тему: «Основні напрямки дослідження в медичній психології» за участю викладачів кафедри.

 

СПФ протидіє дискримінації

Відтепер студентки і студенти соціально-психологічного факультету мають можливість в ігровій формі пропрацювати стереотипи щодо ролі жінок в суспільстві та знайти способи протидії дискримінації.  Настільна антидискримінаційна гра «Бути жінкою», презентована факультету Благодійною організацією «Благодійний фонд «Stabilization Support Services» (Ю.Бодашевська) - універсальний інструмент для роботи з гендерними, расовими, та іншими типами упереджень. Гравці/гравчині мають пройти шлях становлення жіночих героїнь в сучасному українському суспільстві з його викликами та можливостями. Майбутні психологи вже спробували розвіювати гендерні стереотипи та міфи, поборотися з дискримінацією та виявами сексизму.

Заходи з протидії дискримінації можуть проходити весело та креативно

СПФ протидіє булінгу




Булінг – одна з найбільш актуальних проблем сучасних закладів освіти. Майбутні шкільні психологи мають доступ до найбільш актуальної літератури з протидії булінгу в читальному залі СПФ. Відтепер доступними для роботи є книги: «Протидія булінгу в закладах освіти: системний підхід» та «Шкільна служба розв’язання конфліктів: досвід упровадження» (за підтримки методичного центру практичної психології Житомирської міської ради, завідувачка Н.М. Шикирава)






Вибір – це важливо

Студенти-психологи обирали дисципліни для вивчення. Мали можливість подискутувати, поставити запитання стосовно змісту навчальних дисциплін та ознайомитися з анотаціями до них.

Проект СПФ «Психологічний марафон ЖДУ. Життя. Дружба. Успіх» радо зустрічає зацікавлених психологією!

Сьогодні Соціально-психологічний факультет. Освіта для життя вкотре зустрічав гостей у Житомирському державному університеті імені Івана Франка. Учасники річного проекту «Психологічний марафон ЖДУ. Життя. Дружба. Успіх» на шляху до реалізації власних проектів разом із викладачами кафедри соціальної та практичної психології Олег Мазяр, Наталія Никончук, Наталія ПортницькаОльга Савиченко опрацювали різні психологічні теми. Проектний менеджмент, командотворення, арттерапевтична психодіагностика, стресостійкість – теми, знання і вміння з яких відтепер є в арсеналі юних психологів. На черзі лютневі пілотні проекти та реалізація їх у школах вже навесні, а отже не відомо, чи буде ця зима холодною, але плідною та креативною для майбутніх психологів вона точно буде!

Інформацію стосовно наступного "МАРАФОНУ" можна дізнатись за посиланням: https://www.facebook.com/events/2400162606903166/

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set/…

Підсумкова конференція за результатами проходження психологічної практики

За результатами проходження психологічної практики зі студентами 44 та 45 академічних груп відбулася підсумкова конференція. Студенти поділилися враженнями після своєї першої виробничої практики, зауважили на організаційно-методичних труднощах її проходження, внесли пропозиції щодо напрямку розширення баз практики. До наступної практики з галузевої психології кілька місяців - час для пошуку нових випробовувань.

Процес #EuroPsy в Україні розпочато!

Вікторія Горбунова разом з Наталією Портницькою та 3 іншими особами на фото спільно з  представники ЗВО дбають про якість психологічної освіти та уважно слухають і обговорюють перспективи доєднання до однієї з визнаних систем засвідчення цієї якості від European Federation of Psychologists' Associations (EFPA)
Як адаптувати українські освітні програми до європейських стандартів?
Як організувати супервізовану практику для психологів?
Як сприяти освітній мобільності студентів?
Як зробити наші освітні продукти більш конкурентними на внутрішньому ринку та привабливими для іноземців?
Це та багато-багато іншого обговорювалось на сьогоднішньому семінарі Семінар «EuroPsy сертифікація в психології» в НПА - Національна психологічна асоціація, який організовано та проведено за сприяння голови Європейського комітету EuroPsy Rosaleen McElvaney, наших колегам з ДП «Український державний центр міжнародної освіти» МОН та особисто Olena ShapovalovaНаталія ПортницькаOleg BurlachukVitaly KlymchukTasha SkliarKseniia Hutnyk. Наразі така подія є насправді важливою для української психологічної спільноти справу - ставати частинкою європейських та світових фахових товариств. 

Трансляція: https://m.youtube.com/watch?v=AmIBt4PrZdk&feature=youtu.be

Регіональний круглий стіл «Застосування психодіагностичного інструментарію у роботі практичного психолога: обмін досвідом»

28 листопада 2019 року на базі кафедри психології розвитку та консультування соціально-психологічного факультету Житомирського державного університету імені Івана Франка відбувся регіональний круглий стіл «Застосування психодіагностичного інструментарію у роботі практичного психолога: обмін досвідом».
Учасників привітала декан соціально-психологічного факультету, доцент Ірина Миколаївна Тичина. У дискусії взяли участь практичні психологи міста та області, слухачі курсів підвищення кваліфікації, викладачі кафедри психології розвитку та консультування, аспіранти та магістранти спеціальності «Психологія».
В рамках круглого столу обговорювались актуальні проблеми застосування психодіагностичного інструментарію у роботі психолога; можливості використання статистичних програм SPSS та Excel для опрацювання кількісних показників психологічних досліджень.

Доцент кафедри соціальної та практичної психології Ольга Савиченко стала учасницею Міжнародного тренінгу "Entangled history as a perspective of a non-formal education"

З 7 по 14 листопада 2019 року кандидат психологічних наук, доцент кафедри соціальної та практичної психології Ольга Савиченко стала учасницею Міжнародного тренінгу "Entangled history as a perspective of a non-formal education". Захід відбувався у Fundacja Krzyzowa dla Porozumienia Europejskiego / Stiftung Kreisau та MDSM / IJBS International Youth Meeting Centre in Oswiecim. Під час заходу говорили про історію і цінності, пропаганду, порожні плями та заборонені теми  історії, неформальну освіту  і багато іншого. Учасники з 6 країн аналізували події Другої світової війни, створили timeline про події того часу, дослідили наративи у різних країнах, поділилися власними історіями. Вдалося також обговорити переломні моменти у історії різних країн щодо вивчення Голокосту, планування власних ініціатив з вивчення історичної пам'яті та створити відкритий простіп для обміну ідей (особливий інтерес викликала онлайн-гра, розроблена для вивчення та опрацювання травматичного досвіду, фотопрект музею Mоcak та фільми, створені колегами з різних країн).
В рамках проекту учасники відвідали меморіал Aushwitz - Birkenau concentration camp та разом зі співробітниками закладу обговорили дискусійні питання висвітлення історичних подій, підготовки до екскурсій, вивчили техніки рефлексивної оцінки та підсумування роботи.
Це був гарний тиждень нових знань, розширення власних горизонтів та саморефлексії. Тепер окрім сертифікату учасника від Erasmus+ Ольга Михайлівна має в запасі значну кількість різноманітних технік по вивченню історичних подій, ідей по їх модифікації у роботі психолога і створенню психологічної реконструкції нашого минулого, а головне - бажання усе це впроваджувати.

Психологи на практиці: Пластовий молодіжний центр Житомирської міської ради

Пластовий молодіжний центр Житомирської міської ради зустрів студентів-психологів 22 листопада. Директор центру Захар Маковський познайомив майбутніх психологів з особливостями діяльності Пласт Житомир, розповів про цінності, ідеї та принципи виховання дітей та молоді у Пласті. Психолог центру доцент кафедри соціальної та практичної психології Ольга Савиченко поділилася досвідом психологічного супроводу розвитку вихованців центру. Студенти відкрили для себе можливість інструкторської діяльності, просвітницької та консультативної діяльності. Цікаво, що саме тут ще лише навчаючись за спеціальністю, вже є можливість для кожного отримати гарний досвід практичної діяльності.

Психологи на практиці: Житомирський обласний медичний центр вертебрології та реабілітації

Сьогодні група першокурсників психологів СПФ мала можливість відвідати "Обласний медичний центр вертобрології і реабілітації". Це була дуже пізнавальна зустріч. Їм розповідали про психологічну реабілітацію учасників бойових дій, показували різні методи цієї реабілітації. Медичний центр дуже сучасний та має все потрібне обладнання. «Відвідавши його мене не покидає відчуття радості, та розуміння що психолог дійсно дуже-дуже важлива, але і важка професія» - пише Віка Маслянчук.

Психологи на практиці: Державна установа "Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських" та Управління ДСНС України у Житомирській області

Два дні ми зі студентами-психологами присвятили знайомству із роботою психолога в екстремальних умовах. Ми відвідали Державна установа "Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських" і Управління ДСНС України у Житомирській області, де, що особливо приємно, нас зустріли випускники Соціально-психологічний факультет | Освіта для життя, а тепер справжні професіонали своєї справи Діана Джулакян, Віталій Нацевич та Тетяна Ільніцька.

Що робить психолог в цих установах? Що він тільки не робить… Психологічний відбір, підтримка у професійному зростанні, психологічна допомога в стресових ситуаціях, командотворення, попередження емоційного вигорання, налагодження взаємодії між керівництвом та бойовим складом, а ще – чергування, наряди, звіти, картки психологічного супроводу.
Що треба знати і вміти для роботи на цій посаді? Все: окрім професійної психологічної майстерності це й перша медична допомога, і володіння зброєю, і фізична підготовка і власна стресостійкість.
Дякуємо за службу, колеги-психологи!

Психологи на практиці: ГО «Перспектива»

Сьогодні студенти 1 курсу в рамках ознайомчої практики відвідали громадську організацію "Перспектива", яка допомагає наркозалежним, секс-працівникам та гомосексуалістам. Ця організація допомагає побороти залежність, проводить тести на різні захворювання і мотивує на звернення до лікарів. Це доволі страшно, на мою думку, працювати з людьми які мають залежність, але працівники ГО дуже чуйні та завжди допоможуть. Вони видають шприци, серветки, презервативи, гінекологічні набори та багато іншого. Я вважаю, важливо мати такі організації, люди не боятися, що їх осудять, а точно знають що їм допоможуть.

Психологи та логопеди на практиці: ГО Місія в Україну"

Декілька днів тому група першокурсників СПФ майбутніх психологів та логопедів відвідала громадську організацію "Місія в Україну", та отримали багато вибухових емоцій. Там працюють просто надзвичайно обізнані та кваліфіковані люди. Організація "Місія в Україну" надає допомогу хворим дітям та жінкам з небажаною вагітністю. Студенти у захваті – адже їх професія важлива. Потрібно по-більше таких організацій. де допоможуть, захистять, підтримають. Це дуже важливо знати, що тобі допоможуть і ти не один.

Сьогодні на соціально-психологічний не тільки Яків приходив...

16 листопада 2019 р. студенти та викладачі ЖДУ імені Івана Франка з величезною приємністю «станцювали» подарунок до Міжнародного дня студента! Вже вдев’яте танцювальний флешмоб «Яків» збирає друзів соціально-психологічного і ми безмежно вдячні за підтримку. А ще вітаємо всіх студентів зі святом і бажаємо легкого, веселого та насиченого студентського життя ?? Більше фото за посиланням https://www.facebook.com/media/set/…

Стартував Психологічний марафон ЖДУ "Життя. Дружба. Успіх"

ЖДУ імені Івана Франка та СПФ гостинно відкрив двері для 18 команд-учасниць, 80 учасників з 7 населених пунктів області! Психологічний марафон ЖДУ "Життя. Дружба. Успіх" розпочато! Знайомство із психологією, мистецтво тайм-менеджменту, психологічні «фокуси» та логічні й нелогічні загадки… А ще пошук ідей для втілення власних проектів для учнів шкіл області. Словом, втомлені, але наснажені гарною працею, учасники та організатори вже готуються до другої фази проекту!
Більше фото за посиланням: https://bit.ly/2WkNnCA

СУПЕРгерої на Михайлівській. Житомир

18 жовтня 2019 року в Житомирі, в рамках програми "STUDAYS'19" від управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради, студенти разом з викладачами кафедри практичної та соціальної психології, соціально-психологічного факультету Житомирського державного університету ім. І.Франка, організували проект "БУТИ СУПЕР (ГЕРОЄМ/ГЕРОЇНЕЮ), АБО ЯК ПОБУДУВАТИ УСПІШНУ КАР'ЄРУ"! Метою заходу було поінформування шкільної молоді та їх батьків про те, на що потрібно звертати увагу при виборі майбутнього фаху, як бути успішним у будь-якій діяльності вже зараз та як нести цей успіх крізь життя! Учасники заходу змогли отримати цінну інформацію від ініціативних студентів та викладачів, які ділилися Секретами успіху. Окрім того, познайомитися та отримати інформаційні буклети, тематичні наліпки, Щоденники «Як бути УСПІШНИМ?» та зробити фото біля "Супер-фотозони».

Психологічний марафон ЖДУ «Життя. Дружба. Успіх»

Психологічний марафон ЖДУ «Життя. Дружба. Успіх» - захід для команд від шкіл учнів 10-11 класів, зацікавлених у здобутті психологічних знань.

В рамках марафону учні беруть участь у конкурсах, відвідують майстер-класи від провідних фахівців-психологів, проводять власні дослідження, отримують психологічні навички для підвищення якості власного життя, розробляють та реалізують психологічні проекти у своїх школах. Марафон проводиться на конкурсній основі: шкільні команди змагаються за цінні призи, а переможці отримують менторську підтримку для шкіл від науковців та експертів-психологів та беруть участь в екскурсійній програмі.
Марафон триває увесь рік та передбачає 4 зустрічі (24.10.2019, 28.11.2019, 27.02.2020, 26.03.2020) по 2,5-3 години.

У програмі марафону:

  • психологічні ігри
  • конкурси
  • тренінги
  • психологічні навички для підвищення якості власного життя
  • майстер-класи від провідних фахівців-психологів
  • власні дослідження
  • реалізація психологічних проектів у своїх школах

Випускники соціально-психологічного факультету компетентні, успішні та позитивні!!!

Лабораторні заняття з навчальної дисципліни «Вступ до спеціальності з основами професійної деонтології»:)

Юлія Покотило (наша випускниця:)) в інклюзивному читальному залі обласної бібліотеки імені О. Ольжича знайомить майбутніх психологів з особливостями роботи з дітьми, які мають особливі освітні потреби. Студенти були під враженням...

ЗНАЙОМСТВО З ПРАКТИЧНОЮ СТОРОНОЮ МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ

Є таке чудове місце в Житомирі - професійний Центр іпотерапії та оздоровчої верхової їзди "Берегиня Полісся", одним із напрямків роботи якого є допомога діткам з особливими потребами.
Керівник та засновник Центру Олеся Марчук (випускниця соціально-психологічного факультету:) та фея-помічниця для дітей Оля Ткачук випускниця соціально-психологічного) люб'язно погодилися ознайомити майбутніх психологів та логопедів у межах занять з навчальної дисципліни «Вступ до спеціальності з основами професійної деонтології» із особливостями використання іпотерапії у роботі з дітьми різних вікових груп.

ПІДГОТОВКА АСИСТЕНТІВ ВЧИТЕЛІВ МАЄ БУТИ ПРАКТИЧНОЮ

26-27 вересня 2019 р. майбутні логопеди у процесі вивчення патопсихології мали серію зустрічей з проблем особливостей психічної діяльності різних ггруп клієнтів. Психолог Вищого професійного училища-інтернату Алла Калінчук говорила про ресурси особистісного розвитку та творчого самовираження юнаків з інвалідністю та роботи з сім'ями.
Про підготовку студентів до роботи з дітьми з порушеннями інтелектуальної діяльності та розладами аутичного спектру ділилися досвідом директор КЗ Загальноосвітня школа-інтернат Світлана Лесик та мама учня школи Марія Кир'янова.
Емоційно насиченою була розмова з керівниками ГО "Діти сонця" Сніжаною Кісішвілі та Людмилою Рибчинською.

Математична статистика може бути легкою, а IPSS - цікавим!

В межах роботи лабораторії Екологічної психології доцент кафедри психології розвитку та консультування Тарас Юрійович Кулаковський провів з аспірантами науково-методичний семінар «Особливості використання статистичних методів у дисертаційних дослідженнях з психології».

Ми це наші випускники. Роман Безуглий

З легкою ностальгією" про студентське життя випускник СПФ, переможець Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт з психології (2013, 2014рр.), фахівець з іпотерапії Роман Безуглий (Roman Bezuhlyi). Багато теплих спогадів, а нині ще й їх структурували та подали у вигляді такого цікавого панно. Тут ми вчимось і ростемо разом!

Соціально-психологічний факультет поповнився новим доктором наук!




Вітаємо викладача кафедри соціальних технології Павлик Надію Павлівну, яка 28 травня 2019 в Інституті проблем виховання НАПН України успішно захистила докторську дисертацію на тему: «Теорія і практика організації немормальної освіти майбутніх соціальних педагогів в Україні». Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Наталія Андріївна Сейко. Бажаємо нових горизонтів у науковій та викладацькій діяльності, успіхів та наснаги для нових звершень і подолання будь-яких труднощів!






Соціально-психологічний факультет поповнився новим кандидатом психологічних наук!




Вітаємо викладача кафедри психології розвитку та консультування Литвинчук Аллу Іванівну, яка 24 травня 2019 у Південно-українському національному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського (м. Одеса) захистила кандидатську дисертацію на тему: «Психологічні чинники розвитку екологічної самосвідомості у юнацькому віці». Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор Лариса Петрівна Журавльова. Бажаємо нових горизонтів у науковій та викладацькій діяльності, успіхів та наснаги для нових звершень і подолання будь-яких труднощів!






ПРО ПРАВИЛЬНІ РІШЕННЯ ВІД ТЕТЯНИ БОЦЯН

Завершувала тиждень святкування 15-річчя соціально-психологічного факультету відкритою публічною лекцією "Як приймати правильні рішення?" декан СПФ (2016-2018), кандидат економічних наук, доцент Тетяна Боцян. Ми дякуємо, Тетяно Вікторівно, за змістовне та потужне завершення плеяди святкових заходів тижня факультету

Ми у проєкті Erasmus+

W dniach 20-24 maja 2019 r. w Katedrze Profilaktyki i Resocjalizacji AIK w ramach projektu Erasmus+ goszcza z wykladami oraz spotkaniami z przedstawicielami interesariuszy Pani Prof. Natalia Portnytska oraz Pani Prof. Olha Savychenko z Panstwowego Uniwersytetu im. Iwana Franki w Zytomierzu.W imieniu studentow i pracownikow AIK serdecznie witamy i pozdrawiamy zyczac wszelkich sukcesow!

Круглий стіл на тему "Пенітенціарна система Польщі"

Цікава зустріч відбулась сьогодні з представниками християнських організацій Житомирщини та доктором Chelsea Sztuka (Академія Ігнатіанум, Краков) на тему "Пенітенціарна система та соціально-психологічний супровід у Польщі та Україні" Зустріч проходила у приміщенні соціально-психологічного факультету ЖДУ ім. Франка Круглий стіл на тему "Пенітенціарна система Польщі" з представниками громадських організацій Житомирщини та доктором Chelsea Sztuka з Академії Ігнатіанум в Кракові в рамках святкування 15-річчя соціально-психологічного факультету.

10 ПОРАД ВІД ОЛЕНИ ХАРЧИШИНОЇ ЯК ПОБУДУВАТИ ВЛАСНИЙ ПЕРСОНАЛЬНИЙ БРЕНД

17 травня в тиждень святкування 15-річчя соціально-психологічного факультету відбулася відкрита публічна лекція "Персональний бренд: що? навіщо? як?" докторки економічних наук, професорки, бізнес-консультантки Олени Харчишиної. Ми вдячні, пані Олено, за потужну мотивацію всім, хто стоїть на старті своєї кар'єри, не боятися і починати формувати персональний бренд, адже цей процес може стати для кожного початком професійного шляху для досягнення власного успіху

ЮВІЛЕЙНА ЦЕРЕМОНІЯ ЛЮДИНА РОКУ НА СПФ

У Всесвітній день вишиванки на соціально-психологічному факультеті відбулася Урочиста церемонія відзначення досягнень викладачів і студентів СПФ «Людина року», а цьогоріч - ювілейна, присвячена 15-річчю соціально-психологічного факультету. Окрім подяк і дипломів переможців у 7 традиційних номінаціях, а також відзнах від Житомирської обладміністрації, Житомирської міської ради, Житомирського державного університету імені Івана Франка, викладачі, студенти, партнери та гості вітали СПФ із Днем народження, згадували для майбутніх історію створення і життя соціально-психологічного!
А за 15 років на факультеті зроблено чимало: захищено 34 кандидатських дисертацій та 7 докторських, опубліковано 37 монографій, активно підтримується співпраця з 55 соціальними та науковими партнерами, викладачі факультету мали нагоду здійснити 24 тривалі закордонні поїздки-стажування, а також проведено 47 конференцій, організовано 38 студентських та учнівських олімпіад, 14 конкурсів наукових робіт, 9 дистанційних наукових конкурсів з фаху, проведено сотні факультетських заходів та мистецьких проектів, висаджено 4000 тюльпанів, 25 сакур, 7 дерев магнолії, 50 кущів троянд. За 15 років факультет поповнився на 30 викладацьких дітей, а головне, за 15 років факультет випустив у світ 2282 студентів денної форми навчання та 1984 студенти заочної форми навчання, разом це 4266 професіоналів своєї справи, окрилених СПФ.
Соціально-психологічний з Днем народженням завітав привітати перший декан факультету Олександр Музика. Цінними і натхненними стали побажання деканів СПФ Лариси Журавльової та Тетяни Боцян. Ми дякуємо за привітання партнерам факультету та деканам і директорам інститутів та факультетів Університету - Володимиру Литньову, Олексію Башманівському та Олександру Жуковському. Особлива вдячність за творчі привітання народній артистці України Ірині Шинкарук, Житомирському академічному ансамблю танцю "Сонечко", танцювальному клубу “Кристал”, музикантам Житомирського музичного училища ім. Віктора Косенка, творчому колективу "Лебеді кохання", випускникам Андрію Левику та Оксані Горай, а також Наталії Свінтіловій, Владу Дранківському. Ну і яке ж свято, без святкового торту, а в нашому випадку навіть двох. Дякуємо за подарунок Світлані Лесик-Хачатрян та студентам СПФ!

КРИЛАТА ВИСТАВКА ЮРІЯ КАМИШНОГО ДО ЮВІЛЕЮ СПФ

Родзинкою тижня святкування 15-річчя Соціально-психологічного факультету стало відкриття ювілейної виставки "7 картин на 7 небі" Народного художника України, натхненника та великого друга факультету Юрія Камишного, що є знаковою подією для СПФ, адже саме Юрій Костянтинович став першим художником, чиї картини ознаменували старт проекту. Приємно, що відкривала крилату виставку ректор Університету Галина Киричук, а почесними гостем і співмодератором став засновник проекту та перший декан СПФ Олександр Музика. Посилювали відчуття і сприйняття мистецтва неперевершений музичний подарунок від Алли Весельської та її учениці Божени Зімінської, акапельний спів Ольги Бушми та авторська поезія Марчук Катерини! А ще було багато привітань та щирих побажань факультету і проекту "7 картин на 7 небі"! І, звісно, який же День народження без подарунку, отож, ми дякуємо Юрію Камишному за репродукцію картини "Небо і земля"! Запрошуємо всіх на "7 небі" окрилятися натхненням та насолодитися мистецтвом! Виставка триватиме до середини червня!

Публічна лекція Вікторії Горбунової та Віталія Климчука на тему:"Психологічна гнучкість (resiliense)

Сьогодні ми мали публічну лекцію Вікторії Горбунової та Віталія Климчука на тему:"Психологічна гнучкість (resiliense), що це за здатність і навіщо вона сучасній людині?", говорили про життєстійкість на прикладі різних народів і подій, різницю між стресостійкістю і стресовідновлюваністю та важливістю цих двох якостей, про нейробіологічні засади цих процесів і пошук ресурсів для підвищення власної стресотійкості.
Приємно, що сьогодні нашими слухачами були не лише студенти і викладачі, а і гості факультету!

НА ВСІ 100 СВЯТО ТВОРЧОСТІ ТА МУЗИКИ

24 квітня соціально-психологічний факультет зібрав неймовірно талановитих та креативних дівчат та хлопців у рамках Відкритого фестивалю "Вільний мікрофон-2019"! Одинадцять творчих номерів студентів та студенток трьох факультетів / інститутів, поставили перед складним вибором наше компетентне журі (випускників СПФ - Влада Дранківського, Юлію Хмілевську, переможців фестивалю минулих років Сергія Амоленкана, Марію Руду та голову студентського братства СПФ Катерину Мельник). Ми дякуємо всім учасницям та учасникам за чудові виступи, але як у будь-якому конкурсі є переможці!

У запеклій вокальній боротьбі перемогу у номінації "Глядацькі симпатії" завоювала Маріанна Соложенцева та ГРАН-ПРІ Фестивалю до своєї скарбнички перемог додав студент ННІ педагогіки Вадим Маєвський. Ми вітаємо всіх учасників! Та особливо дякуємо нашим випускника та друзям факультету, які завжди готові приєднатися до наших творчих проектів! Неймовірна вдячність ще одній нашій випускниці Божені Журавльовій та її колективу стріт денсу "Лайм", що просто запалив своїм драйвом всіх глядачів! Дякуємо, що приєдналися до нас та стали найсмачнішим творчим акцентом Вільного мікрофону! А також дякуємо за приємні подарунки для переможців Фестивалю профкому студентів Університету в особі Олега Антонова.

У СПФ СЬОГОДНІ ЗНОВУ ПЕРЕМОГА... ще й маркована як "СУПЕР"!




Ми раді привітати студенток соціально-психологічний факультету Альону Яценко та Діану Регенель, які з проектом «БУТИ СУПЕР (героєм/ героїнею), АБО ЯК ПОБУДУВАТИ УСПІШНУ КАР’ЄРУ» перемогли у грантовій програмі STUDAYS`19, що впроваджується в Житомирі за підтримки Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради. Бажаємо дівчатам сталих успіхів у проектній діяльності та дякуємо Ірині Ковальчук за чудові можливості для саморозвитку нашої обдарованої молоді.





Oсобливості навчання в аспірантурі Польщі та України

15 квітня 2019 року доктор педагогічних наук, професор Наталія Сейко зустрілася із Павлом Ларіоновим (докторант Інституту психології Університету Казимира Великого (м.Бидгощ, Польща)). Під час зустрічі було обговорено особливості навчання в аспірантурі Польщі та України, основні вимоги до підготовки наукових праць та дисертації, а також зазначено рекомендації до оновлення освітньо-наукової програми з підготовки докторів психології за спеціальністю 053 Психологія.

СЕМІНАР "ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВЯ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ В ОСВІТНЬОМУ СЕРЕДОВИЩІ"

Викладачами кафедри соціальної та практичної психології проведено IV-й семінар з циклу "Психічне здоровя дітей та підлітків в освітньому просторі", присвячений проблемам страхів і тривожності. В межах семінару розглянуто теоретичні питання виникнення відповідних психічних розладів, їхньої діагностики та можливостей корекції. Спікери Олег МазярЛюдмила Фальковська, Інна Загурська та Алла Весельська ділилися власним досвідом власної корекційної діяльності, демонстрували техніки роботи.

«7 КАРТИН НА 7 НЕБІ» ВІД ІГОРА ДОНЧЕНКА

10 квітня 2019 р. на cоціально-психологічному факультету відбулася зустріч з художником, фотографом, дизайнером з виробів по дереву Ігорем Донченком для нас вдвічі приємно і цінно, адже виставка пана Ігоря була однією з перших, що розпочинала мистецький проект "7картин на 7 небі", особливою приємністю це є напередодні 15-річчя факультету. Дякуємо за творчу імпрезу нашим гостям: за музичне наповнення "7 картин" відповідали мегакреативні викладачі ННІ педагогіки з ансамблю «Лебеді кохання», сподіваємося, що цей творчий дебют стане початком гарної творчої співпраці. Дякуємо за декламацію сучасників Сергію Товщику та за звучання неймовірної авторської поезії Марчук Катерині. Виставка Ігора Донченка триватиме до початку травня на 7 небі. Більше фото за посиланням - https://www.facebook.com/media/set/…

СОЛОДКА ЕКСКУРСІЯ СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОГО

3 квітня 2019 року студенти спеціальностей «Менеджмент» і «Маркетинг» разом з викладачами кафедри та деканом І.М. Тичина соціально-психологічного факультету відвідали завод компанії «Рудь». На екскурсії дізналися безліч цікавинок про історію морозива та на власні очі побачили, як виготовляється улюблений холодний десерт. Приємним доповненням до побаченого була можливість посмакувати та насолодитися нескінченною кількістю морозива!
Дякуємо організаторам за цікаво проведений час, нові враження, гарний настрій та солодке доповнення!

ЯК ЗРОБИТИ СВІЙ ПЕРШИЙ КРОК ДО УСПІХУ ВЖЕ СЬОГОДНІ!

27 березня на Соціально-психологічному факультеті ЖДУ відбувся семінар на тему: "Успішне лідерство", на якому відбулася ексклюзивна зустріч з тими, хто вже зробив свою мрію реальністю: Уенделом Пеком (власником кампанії "Absolute Traction", що впродовж 10 років навчає методам управління бізнесом), Стівом Сімпсоном (виконавчим постачальником товарів компанії "Procter and Gаmble"), Дейвом Мерфі (письменником, членом Ради Партнерів Глобального лідерства). Тож, зробіть свою мрію реальністю і Ви.

ВЧИТИСЯ НІКОЛИ НЕ ПІЗНО

Як написати систематичне ревю? Разом з професором кафедри соціальної та практичної психології Вікторією Горбуновою шукали відповіді на ці питання студенти-психологи та викладачі.

Стартували лекції професорки університету Ігнатіанум у Кракові Агнієшки Ключнік-Торо

26 березня на Соціально-психологічному факультеті у рамках програми Ерасмус+ стартували лекції професорки університету Ігнатіанум у Кракові (Польща), стратегічної консультантки з розробки та впровадження конкурентоспроможних бізнес-осередків Агнієшки Ключнік-Торо (Аgnieszka Klucznik-Toro). Сьогодні говорили про практичне застосування новітніх методик планування у малому бізнесу, засобів пошуку бізнес-ідей, дослідження та оцінки ринку, а вже 27 березня п.Агнєшка та кафедра економіки, менеджменту та маркетингу запрошує на не менш цікаве продовження курсу лекцій.

День кольорових шкарпеток та сонячних людей

День кольорових шкарпеток та сонячних людей для студентів та викладачів СПФ видався насичений серією творчих майстер-класів та майстерень від викладачів та студентів Університету, фотовиставками, круглим столом щодо питань інклюзії, які продовжив благодійний ярмарок #LotsOfSocks разом з фотосушкою. Особливою родзинкою заходу став спільний театралізований концерт від учнів спеціалізованих шкіл-інтернатів та інклюзивних класів, концерт, що на всі 100% сповнений сонячним настроєм та "сонячними дітьми". До заходу приєдналася дружина Президента Марина Порошенко з донькою Євгенією, які креативно включилися в роботу локацій, ще раз акцентуючи увагу на тому, яку важливу роль відіграють люди з синдромом Дауна в нашому суспільстві.

Соціально-психологічний факультет поповнився новим кандидатом психологічних наук!




Вітаємо викладача кафедри психології розвитку та консультування Можаровську Тетяну Вікторівну, яка 18 березня 2019 захистила кандидатську дисертацію на тему: «Психологічні особливості розвитку екологічної свідомості підлітків з деструктивних сімей». Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор Лариса Петрівна Журавльова. Бажаємо нових горизонтів у науковій та викладацькій діяльності, успіхів та наснаги для нових звершень і подолання будь-яких труднощів!






PSY TED-Camp цього разу про професійний вибір - про його мелодію і геометрію, підводні камені і родзинки:)

Весна… підходить до завершення навчальний рік… для багатьох школярів Житомирщини попереду випуск, обрання майбутнього фаху. Нелегка це справа – обрати свій шлях, але поруч фахівці, тому геть страхи та сумніви!!! Головне – шукати і знайти себе у професії. Виступ Ірина Тичина саме про це - про пошук себе в мінливому світі для усіх, хто обирає сьогодні професію чи шлях, яким йтиме далі в житті. Тетяна Гультяєва - заступник начальника відділу профорієнтації Житомирського міського центру зайнятості зорієнтувала присутніх у світі професій та у сучасних можливостях професійної самореалізації. Олександр Фурсов –студент 2 курсу - був переконливим у тому, що різнобічні інтереси є вимогою сьогодення. Цікаво захоплююче та по-домашньому затишно було на сьомому небі…

Серія семінарів для педагогів в рамках програми "Молодь на роздоріжжі"

Протягом лютого-березня 2019 року на базі Житомирського державного університету імені Івана Франка відбулась серія семінарів. В рамках програми "Молодь на роздоріжжі" аспірантка Ірина Гречуха об'єднала педагогів Житомирщини для професійного та духовного зросту та обміном досвіду.

Студенти та викладачі у Варшавському університеті

15-18 січня 2019 року завідувач кафедри соціальної та практичної психології, доцент Н.Ф. Портницька та доцент К.П. Гавриловська взяли участь у роботі Міжнародної конференції "Політичні меншини:  національні меншини в органах місцевого самоврядування Польщі та України" (м.Варшава, Польща). Конференція відбулася у Інституті соціології Варшавського університету. У процесі роботи конференції результатами своїх досліджень мали змогу поділитися також і студенти соціально-психологічного факультету Маріанна Соложенцева та Діана Щербач. До складу делегації від ЖДУ імені Івана Франка входили професор С.В. Рудницький і студенти-політологи Олексанр Шевчук та Тетяна Лужанська. Всі учасники отримали цінний досвід міжнародної наукової співпраці.

На соціально-психологічному факультеті ЖДУ ім. Івана Франка відбулася обласна олімпіаді з психології для школярів

13 грудня 2018 року на Соціально-психологічному факультеті відбулася обласна олімпіаді з психології для школярів. Участь взяли понад 140 учасників з навчальних закладів Житомира, Новограда-Волинського, Бердичіва, Коростеня, Любара, Малина, Романова, Лугин, Житомирського, Новоград-Волинського, Романівського, Пулинського, Черняхівського, Хорошівського, Чуднівського, Баранівського, Коростишівського та Брусилівського районів.
У результаті змагання перемогу вибороли: 1 абсолютне місце Федоренко Діана (Житомирська міська гуманітарна гімназія № 23).
Перше місце: Василенко Ольга (Малинська ЗОШ №3); Камінченко Сніжана (Івановицька ЗОШ Пулинського району); Кіршев Дмитро (Житомирський міський ліцей при ЖДТУ); Ковальчук Ярослава (Студеницький ліцей Коростишівського району); Колосюк Карина (Коростенська міська гімназія №7); Коршак Валерія (Житомирська ЗОШ № 27); Кравченко Анна (Житомирська ЗОШ № 30); Пащенко Анастасія (Житомирський міський колегіум); Стягайло Алла (Новоград-Волинська ЗОШ №9);
Друге місце: Весельська Вероніка (Березівська ЗОШ Житомирського району); Гуманков Денис (ліцей № 25 м. Житомира); Данилевич Вероніка (Житомирська ЗОШ№27); Кручок Радіон (Житомирська ЗОШ №3); Маковська Вікторія (Житомирська ЗОШ №26); Матвієнко Мар’яна (Студеницький ліцей); Слоньовська Софія (Житомирський міський ліцей при ЖДТУ); Тарасов Дмитро (Миропільська ЗОШ); Федоренко Дмитро (Березівська ЗОШ);
Третє місце: Андриєнко Ангеліна (Житомирська ЗОШ №17); Вербич Валерія (Житомирська ЗОШ № 35); Волівецька Дарина (Коростенський НВК №12); Грищук Катерина (НВК №10 м.Бердичів); Заржецька Анастасія (Малинська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3); Захарчук Максим (Житомирська ЗОШ № 28); Іванова Каріна (Глибочицький ліцей); Касянчук Вікторія (Житомирська ЗОШ № 22); Кирильчук Галина (Житомирська ЗОШ № 6); Клименко Олександра (КЗ "Іванопільський ліцей"); Коляденко Андрій (ЖТЕК КНТЕУ); Куцан Інна (Баранівська школа № 2 ім. О.Сябрук); Лонська Анастасія (Україно-італійська приватна школа "Всесвіт"); Любарчук Анна (Головинська гімназія); Марковська Олександра (НВК №10 м.Бердичів); Милостива Вікторія (Житомирська ЗОШ № 28); Недострел Ірина (Любарська ЗОШ №2); Нестерчук Анастасія (Новороманівська ЗОШ Новоград-Волинського району); Огібіна Вікторія (ліцей №11 м.Новоград-Волинського); Пахомська Юлія (КУ ОНЗ "Романівська гімназія"); Радченко Ілля (Житомирська ЗОШ№27); Свинціцька Юлія (Житомирська гуманітарна гімназія №1); Свіжевська Марія (Житомирська ЗОШ №26); Сюгай Каріна (Зеремлянська гімназія Баранівського району); Харина Анастасія (Житомирський міський ліцей при ЖДТУ); Шевчук Юлія (Кошелівська ЗОШ Пулинського району);
Дякуємо керівникам наших конкурсантів – практичним психологам навчальних закладів за те, що підтримують інтерес до психології серед школярів. Усім учасникам бажаємо подальших здобутків у царині психології (і не тільки).

На соціально-психологічному факультеті ЖДУ ім. Івана Франка привітали переможців І туру Всеукраїнської студентської олімпіади з психології (з відкритою участю) та конкурсу студентських наукових робіт

7 грудня 2018 року на соціально-психологічному факультеті вручали дипломи переможцям І туру Всеукраїнської студентської олімпіади з психології (з відкритою участю) та конкурсу студентських наукових робіт з напрямів «Вікова та педагогічна психологія» і «Гендерні дослідження».
Переможців привітали декан соціально-психологічного факультету Ірина Миколаївна Тичина та завідувачка кафедри психології розвитку та консультування Лариса Петрівна Журавльова. Про важливість наукової співпраці у підготовці студентів-психологів говорила директор Житомирської філії Київського інституту бізнесу і технологій Ірина Василівна Саух.
Цього року студентська олімпіада з психології проводилася із залученням студентів інших спеціальностей та вишів м. Житомира. Під час змагань учасники олімпіади з Житомирського державного університету ім. Івана Франка, Житомирської філії Київського інституту бізнесу і технологій і Житомирського національного агроекологічного університету демонстрували професійні компетентності як теоретичного, так і практичного спрямування, а також навички командної роботи у створенні психологічних проектів.
Бажаємо студентам подальших успіхів і перемог у галузі психології!

На соціально-психологічному факультеті ЖДУ ім. Івана Франка відбувся творчий вечір поетеси Катерини Марчук, присвяченій пам’яті Володимира Шинкарука

6 грудня 2018 року на соціально-психологічному факультеті відбувся творчий вечір Катерини Марчук – поетеси, кандидата філологічних наук, старшого викладача кафедри психології розвитку та консультування.
Захід був присвяченій світлій пам’яті Володимира Шинкарука – поета, барда, члена національної спілки письменників України, заслуженого професора Житомирського державного університету імені І. Франка.
Творчий вечір створив на факультеті натхненну, ліричну атмосферу, якою щиро перейнялися усі учасники свята.

27 листопада 2018 р. на соціально-психологічному факультеті відбувся І тур Всеукраїнської студентської олімпіади з відкритою участю

У змаганнях з психології взяли участь студенти як психологічних, так і не психологічних спеціальностей Житомирського державного університету ім. Івана Франка, Київського інституту бізнеса та технологій і Житомирського національного агроекологічного університету.
Учасники олімпіади демонстрували професійні компетентності як теоретичного, так і практичного спрямування, а також навички командної роботи у створенні проектів психологічного супроводу впровадження інклюзивної освіти в Україні.

Проект «Psy TED Camp» для розвитку психологічної грамотності в освітньому просторі

PsyTedCamp - просвітницько-профорієнтаційний проект, що має на меті популяризувати психологію як науку.

Назва, обрана для проекту, має власне тлумачення:

Psy - психологія як інтегруюча наука

  • Саме навколо психології можна обєднати різні галузі, акцентуючись на практичному застосуванні знань
  • Психологічні техніки (тренінги, рольові ігри, арттерапія тощо) ефективніші в роботі з дітьми різного віку, ніж класичні методи навчання
  • Психологічна грамотність - те, в чому є потреба і в учнів, і у вчителів (частіше з питаннями і порадами звертаються до психолога, аніж до вчителів-предметників)

Camp - табір

  • Семантика - тимчасове розташування великої групи людей
  • Знання ми здобували в школі, а досвід - в таборах
  • Навчання та досвід через спільний відпочинок

TED - Technology Entertainment Design: ідеї, варті поширення

  • короткі, добре підготовлені розповіді, які дивують, надихають та стимулюють до набуття нових знань;
  • трансляції записів;
  • відсутність комерційних, релігійних чи політичних тем;
  • безкоштовне відвідування.

Отже, PsyTedCamp - це поширення психологічних ідей у форматі коротких мотивуючих зустрічей від спікерів, з якими цікаво пізнавати світ!

Спікерами проекту є викладачі, студенти, учні шкіл та практичні психологи, які зустрічаються не для складання заліків чи написання контрольних, а для спільного цікавого навчання та змістовного відпочинку.

Однокашники-2018

15 листопада, напередодні Міжнародного дня студента, на соціально-психологічному факультеті відбулася посвята першокурсників у "Однокашники-2018". Покушувати каші з одного казана, презентувати свою групу та спеціальність - це надійний перший крок до подальшого професійного зростання та цікавого студентського життя! Поруч з психологами, соціальними працівниками, менеджерами, маркетологами, вперше в студенти були посвячені першокурсники спеціальності "соціологія". Всі першокурсники отримали корпоративні браслети, що вказують на приналежність до нашого факультетського братства. Звісно, не обійшлося без сюрпризів, і родзинкою заходу стала участь в Однокашниках іноземних студентів, які поділилися частинкою своїх культур, - а раз кашу з одного казана їли, що ж ...будемо раді бачити і нашими першокурсниками;) Також до заходу приєдналася наша шоста група - першокурсниці, гравчині жіночого волейбольного клубу «Полісся», що попри сьогоднішню гру, змогли долучитися до важливої студентської події, ставши частиною неповторного моменту.
Друзі, ми вітаємо Вас з Посвятою і Днем студента та бажаємо, щоб студентське життя було яскравим та насиченим, сповнене відкриттям нового та підкоренням незвіданих професійних вершин, поруч з вірними та надійними друзями-однокашниками…

Інтерактивна лекція та майстер-клас Катерини Леонідівни Мілютіної, доктора психологічних наук, провідного тренера Київського інституту раціонально-інтуїтивної психотерапії

На соціально-психологічному зустрілися професіоналізм та прагнення навчатися у найкращих!
14 листопада 2018 року у стінах ЖДУ відбулася інтерактивна лекція та майстер-клас Катерини Леонідівни Мілютіної – доктора психологічних наук, провідного тренера Київського інституту раціонально-нтуїтивної психотерапії «Я» .
Лектор розкрила тему: «Особливості психологічного консультування дорослих», у межах майстер-класу продемонструвала різні форми роботи з проблемами профорієнтації дорослих, зміни упереджень особистості, розщепленням особистості.
Слухачі мали можливість ставити питання, які стосувалися як теоретичних, так і практичних аспектів теми, спостерігати за роботою кваліфікованого психолога, тренера, консультанта, талановитого науковця – ряд можна продовжувати. Зійшлися на думці, що навчанню і професійному вдосконаленню немає меж.

Стартував цикл семінарів «Психічне здоров’я дітей та підлітків в освітньому просторі»

Психологи навчаються завжди!!! 1 листопада на кафедрі соціальної та практичної психології відбувся перший семінар для психологів Житомирщини з циклу «Психічне здоров’я дітей та підлітків в освітньому просторі». Психологія в Житомирському державному університеті імені Івана Франка - це психологія, яка радо дільться досвідом.

На соціально-психологічному факультеті ЖДУ імені Івана Франка зустрічали фахівця з проблем людей похилого віку М. Зилік-Космовську

У межах співпраці кафедри психології розвитку та консультування з ГО «Студентський польський клуб» 30 та 31 жовтня 2018 р. на соціально-психологічному факультеті відбулася публічна лекція та майстер-клас польського спеціаліста з проблем інтеграції осіб з обмеженими можливостями Магдалени Зилік-Космовської. На лекції та майстер-класі студенти та викладачі факультету мали можливість доторкнутися до проблеми старості з різних сторін: усвідомити переваги та недоліки даного періоду життя, визначити соціальні ярлики, стереотипи сприймання старості, підняти питання потреб людей похилого віку, та ознайомитися із проектами, які реалізуються по даній проблемі у Польщі.
31 жовтня відбулася зустріч Магдалени Зилік-Космовської із проректором з наукової та міжнародної діяльності ЖДУ імені Івана Франка, професора Наталією Сейко, в.о. декана соціально-психологічного факультету, доцентом Іриною Тичиною. До зустрічі долучилися завідувачка кафедри психології розвитку та консультування, професор Лариса Журавльова, голова ГО «Студентський польський клуб Валентина Юсупова», координатор зустрічі Оксана Шмиглюк та викладачі кафедри психології розвитку та консультування. Говорили про актуальні проблеми в Україні та Польщі, про перспективи подальшої співпраці та налагодження наукових зв’язків.

Вітаємо студенток і студентів соціально-психологічного, які активно допомагали організації і проведенню Покровського благодійного ярмарку




Раді вітати студенток і студентів соціально-психологічного, які активно допомагали організації і проведенню Покровського благодійного ярмарку! Дякуємо за ваш час, ресурси та життєві сили задля благородної благодійної мети! Щасливі за вас усіх! Горді тим, що вчимося і працюємо поряд з вами.






Студенти соціально-психологічного факультету відвідали Житомирський військовий шпиталь

26 жовтня студенти соціально-психологічного факультету відвідали Житомирський військовий шпиталь, у відділення якого передали допомогу, придбану за кошти, отримані на Покровському благодійному ярмарку, що відбувся з 2 по 12 жовтня цього року в університеті. Під час візиту мали спілкування із персоналом і керівництвом закладу, подяку за небайдужість і допомогу, а також щирі вітання від яких передаємо усім студенткам і студентам і соціально-психологічного факультету, і Житомирського державного університету імені Івана Франка. Дякуємо нашій координаторці – волонтерці шпиталю пані Галині Вишневській за спільні зусилля, за координаційну підтримку спільних дій заради миру на нашій українській землі!

СПФ став учасником Студмістечка - інформаціно-профорієнтаційного Ярмарку професій

24 жовтня соціально-психологічний факультет став учасником Студмістечка - інформаціно-профорієнтаційного Ярмарку професій, що був організований Житомирським міським центром зайнятості для випускників закладів освіти та їх батьків. На заході разом із представниками приймальних комісій різних навчальних закладів профорієнтаційна команда факультету мала змогу познайомити майбутніх абітурієнтів із спеціальностями соціально-психологічного факультету, поширити інформацію щодо можливостей вступу в Житомирський державний університет імені Івана франка, розповісти про навчання і життя студентів соціально-психологічного факультету.

На соціально-психологічному факультеті ЖДУ імені Івана Франка почалися заняття з вивчення польської мови від наукового товариства «Студентський польський клуб»

У жовтні 2018 р. в ЖДУ імені Івана Франка на соціально-психологічному факультеті відбулося відкриття навчального року з вивчення польської мови. Проект організований завдяки співпраці кафедри психології розвитку та консультування із науковим товариством «Студентський польський клуб».
На відкритті курсів польської мови голова Товариства «Студентський польський клуб» Валентина Юсупова розповіла про результати співпраці Товариства з факультетом та визначила подальші перспективи взаємодії. Про значення та результати співпраці говорила професор, доктор психологічних наук, завідувачка кафедри психології розвитку та консультування ЖДУ імені Івана Франка Лариса Журавльова.

До річниці ЖДУ імені Івана Франка був організований екскурсійний тур музеями університету для студентів, магістрантів і викладачів СПФ

З нагоди 99-річчя Житомирського державного університету імені Івана Франка для студентів, магістрантів і викладачів соціально-психологічного факультету був проведений екскурсійний тур музеями університету.
Захоплююча подорож включала відвідування музею Природи на природничому факультеті, астрономічного науково-дослідного центру на фізико-математичному факультеті, музею історії університету та археологічного музею на історичному факультеті. Слухачі з інтересом дізналися про багату історію університету, про дослідницькі здобутки декількох поколінь науковців Житомирщини.
Студенти та викладачі кафедри психології розвитку та консультування вдячні за отримані враження кандидату фізико-математичних наук, доценту кафедри фізики та охорони праці Корнійчуку Платону Павловичу, старшому викладачу кафедри всесвітньої історії Хададовій Марині Володимирівні, старшому лаборанту кафедри зоології, біологічного моніторингу та охорони природи Мороз Вікторії Вікторівні та всім, хто допомагав в організації екскурсії!

Студентка СПФ Анастасія Светківська здобула срібло на Чемпіонаті Європи зі змішаних єдиноборств ММА

Студентка соціально-психологічного факультету Анастасія Светківська у складі національної збірної України зі змішаних єдиноборств ММА стала срібною призеркою чемпіонату Європи зі змішаних єдиноборств ММА, що проходив з 11 по 14 жовтня в іспанському місті Гвадалахара. Збірна України посіла друге командне місце, завоювавши десять нагород: одне золото, п'ять срібних медалей та чотири бронзи! Вітаємо Анастасію, та бажаємо, щоб дух міцнів, сила відновлювалась, а досягнення зростали!

Публічна лекція від Катерини Марчук на тему: «Іван Франко: психологічні особливості формування українського генія»

Соціально-психологічний факультет уже почав вітати Житомирський державний університет із 99-тим Днем народження!
16 жовтня 2018 р. старший викладач кафедри психології розвитку та консультування Катерина Марчук виступила перед викладачами та студентами соціально-психологічного факультету із публічною лекцією: «Іван Франко: психологічні особливості формування українського генія».
Присутні дізналися про психологічний механізм формування літературної, наукової обдарованості І. Франка, передумови та обставини, за яких оформилась талановитість та геніальність письменника.
Слухачі з інтересом сприйняли пропонований матеріал, про що свідчать численні питання до лектора, жваве обговорення, яке розгорнулося у кінці лекції.

27 вересня психологи міста й області та студенти СПФ мали можливість познайомитись зі стратегіями роботи в практиці педагогів і психологів США на відкритих лекціях з проблем розвитку дітей із розладами спектру аутизму у дошкільному та шкільному віці. Лекторка п. Лінда Лінда Шмідт, доктор медицини, дитячий, підлітковий і дорослий психіатр

27 вересня, у Житомирському державному університеті відбулись відкриті лекції з проблем розвитку дітей із розладами спектру аутизму у дошкільному та шкільному віці. Завдяки спільній роботі ГО "Центру розвитку сім'ї та особистості "Навички життя" (LIFE Skills) та кафедри соціальної та практичної психології педагоги і психологи міста й області та студенти мали можливість познайомитись зі стратегіями роботи в практиці педагогів і психологів США. Лекторка п. Лінда Лінда Шмідт, доктор медицини, дитячий, підлітковий і дорослий психіатр, завідувач дитячої психіатричної клініки при Університеті здоров'я та наук Орегону, звертала особливу увагу на стратегії допомоги дітям з РАС, які базуються на організації середовища, структуруванні життя та навчання, полегшення комунікації в класі.

Cтартував новий проект PSY TED-Camp

У Житомирський Державний Університет імені Івана Франка стартував новий проект PSY TED-Camp. Нова ініціатива кафедри соціальної та практичної психології спрямована на розвиток партнерських стосунків з усіма учасниками освітнього процесу області. Чи не вперше в ролі спікерів мають можливість спробувати себе не лише викладачі університету, але й студенти, учні, психологи-практики. Поряд із ректором університету, професором Галина Киричук та «головним психологом» міста Наталія Шикирава виступала учениця ЖГГ№23 Діана Федоренко та студентка СПФ Diana Regenel. Усі спікери були На хвилі емоцій, а глядачі стали чудовим «океаном емоцій», вражень, нового досвіду, побажань.
Зовсім скоро – відеовиступи наших спікерів, над якими трудилися і тепер чаклують Костянтин Кас'ян і Artem Risin, а наразі насолоджуємося фото від Viktor Kyrychenko.
Памятайте – кожен лайк – це маленька подяка нашим спікерам та координатору і модератору проекту Ольга Савиченко, а кожен репост – натхнення для організації цікавих PSY TED-Camp вже в новому році.

Міжнародна співпраця: на базі соціально-психологічного факультету ЖДУ ім.І.Франка відбувся візит доктора психології, польсько-канадського професора Богдана Петрулевича

25-26 вересня 2018 року, при сприянні доктора психологічних наук, професора, завідувачки кафедри психології розвитку та консультування Л.П.Журавльової, Житомирський університет ім.І.Франка відвідав доктор психологічних наук, професор інституту психології університету Казимира Великого в Бидгощі (Польща) і Moncton Unsversity (Канада) Богдан Петрулевич.
Під час візиту професор Б.Петрулевич зустрівся з ректором ЖДУ ім.І.Франка, професором Г.Є.Киричук і проректором з наукової та міжнародної діяльності, професором Н.А.Сейко, деканом соціально-психологічного факультету Т.В.Боцян. Говорили про перспективи спільної наукової роботи, проведення досліджень та налагодження наукових зв’язків.
Перед студентами і викладачами соціально-психологічного факультету професор Б.Петрулевич виступив з публічною лекцією на тему «Psychological pollution in work organization» з проблем організаційної психології, психологічної контамінації організації праці, Durk side personality. Зі студентами, магістрантами та викладачами кафедри психології розвитку та консультування був проведений круглий стіл, присвячений питанням організації наукової роботи у Канаді та Польщі.

Фестиваль першокурсників

У рік 15-річчя Соціально-психологічного факультету Він став часом інтроспекцій становлення та історії розвитку факультету, моментом співтворчості у сьогоденні, часом надій і сподівань на майбутнє, що створювалося талановитими ведучими свята, виконавцями власних поезій, власних музичних композицій, креативних інтерпретацій відомих сучасних творів! Свято творилося талановитими першокурсниками, що вперше вийшли на сцену соціально-психологічного, а також студентами-старшокурсниками, які назавжди запам’ятають не тільки свій, але й цьогорічний концерт! Фестиваль поєднав у собі традиції соціально-психологічного, нагадав радісні спогади про усіх причетних-посвячених, подарував мрії про нові старти, надії на те, що історія – то про майбутнє! Дякуємо Тетяні Оріховій за квітучість нашої сцени, дякуємо нашому глядачу, що разом з нам був у такий святковий момент

Зустріч з директором Державної установи «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» Хвесиком Михайлом Артемовичем

В Житомирському державному університеті ім. Івана Франка на базі кафедри економіки, менеджменту і маркетингу відбулася зустріч з дійсним членом (академіком) Національної академії аграрних наук України та Міжнародної інженерної академії, доктором економічних наук, професором, заслуженим діячем науки і техніки України Хвесиком Михайлом Артемовичем, директором Державної установи «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України».
Результатом зустрічі стало проведення науково-методичного семінару на тему «Особливості кадрового потенціалу закладів вищої освіти» та підписання двосторонньої угоди про співпрацю. В ході семінару було обговорено питання підвищення рівня електронного наукового фахового видання Житомирського державного університету ім. Івана Франка «Економіка. Управління. Інновації» та складу редакційної колегії, питання збільшення публікацій іноземними мовами та у співавторстві з іноземними вченими.
Академіком М. Хвесиком було зазначено, що нині в умовах формування нової економіки, економічних знань необхідно приймати до уваги три ключові фактори конкурентоспроможності освітнього потенціалу: швидкий розвиток ринку знань, широке використання інновацій і публікаційна активність.

Виставка художниці Наталі Королевич

Cьогодні на соціально-психологічному подвійна прем"єра! По-перше, знаково, коли новий навчальний рік розпочинається одразу зі старту нашого традиційного та улюбленого проекту "7 картин на 7 Небі"! Сьогодні на факультеті дебютувала акварелістка, ілюстраторка та викладачка Житомирської дитячої художної школи Наталя Королевич! Виставка поєднує в собі східні мотиви та красу Полісся, філософію життя та плинність часу, картини поєднують різні техніки виконання, вражають деталізацією та виграють неповторним різнобарв"ям кольорів, що занурює глядача в світ мистецтва пензля! По-друге, поетично-музичну імпрезу створювали студенти ННІ філології та журналістики та хороші друзі соціально-психологічного факультету Андрій Мельник та Поліна Арутунян з прем'єрами авторських композицій! Приємно, що серед великої кількості присутніх, переважна більшість - першокурсники, що з неприхованою цікавістю вивчають свій новий ДІМ, адже за словами художниці: "Дім - це не там, де стіни, дім - це там, де люди!" Виставка художниці Наталі Королевич триватиме на 7 Небі (702 ауд.) до початку жовтня!
Більше фото за посиланням - https://bit.ly/2wR8kJ4

Перший старт для першокурсників

Вітаємо студентів та викладачів зі святом Першого Дзвоника! Ми приєднуємося до вітань, що звучали на урочистостях, та бажаємо успішного навчання, нових звершень, не боятися мріяти та досягати задуманого! Будьте по-справжньому успішними, щасливими та справжніми! Нехай ці студентські роки стануть незабутніми, насиченими життям та новими можливостями! Приємно, що на святі були відзначені в т.ч. і студентки соціально-психологічного факультету: переможиці конкурсу наукових робіт Юлія Войцехівська, Анастасія Добровольська, переможиця конкурсу студенських наукових робіт фонду Віктора Пінчука Завтра.ua Юлія Вонсович, студентки Маріанна Соложенцева та Дарія Карабанова відзначені за активну життєву позицію та участь у загальнофакультестких та університетських заходах, а також за найвищий вступний бал відзначена першокурсниця Анна Лук'янчук. Дякуємо Костянтину Поплавському за фейєричну презентацію факультету на загальноуніверситетських урочистостях.
Більше фото за посиланням - https://bit.ly/2NIo1ta

Міжнародний науковий семінар «Reprezentacja polityczna mniejszosci narodowych» у рамках проекту «Jezyk i miejsca. Jezyki mniejszosci narodowych w przestrzeni publicznej w Polsce i w Europie».

З 29 квітня по 3 травня 2018 року в Житомирському державному університеті імені Івана Франка відбувався міжнародний науковий семінар «Reprezentacja polityczna mniejszosci narodowych» у рамках проекту «Jezyk i miejsca. Jezyki mniejszosci narodowych w przestrzeni publicznej w Polsce i w Europie». Семінар організований університетом спільно з Інститутом соціології варшавського університету та Польським Науковим Товариством у Житомирі. У організації семінару брали участь близько 20 студентів з України та Польщі, які виконували спільні дослідження історичної пам’яті поляків, що проживали на території Полісся. Семінар організований професором Варшавського університету Славоміром Лодзінським, керівником Польського наукового товариства в Житомирі Сергієм Рудницьким та доцентом кафедри теоретичної та практичної психології Віктором Кириченко.

У травні 2016 року група студентів під керівництвом С.В.Рудницького та О.М.Савиченко перебували з візитом у Варшавському університеті

Щоденник візиту:

Варшава, день перший.
Українська дослідницька група успішно перетнула кордон і вже в Польші! Варшава зустріла характерною для поляків гостинністю та справила приємне враження на всіх учасників. Перший день був досить насиченим, українська група познайомилась з колегами, прослухала цікаву лекцію від доктора Іоани Конечної та обговорила плани подальшої співпраці. Вечірня прогулянка вулицями міста стала прекрасним завершенням дня.

Варшава, день другий.
Українська дослідницька група продовжує знайомитися з культурою та історією польського краю. Сьогодні все почалося з цікавої та глибокої лекції від пана Войцеха Рафаловського про виборчі системи в Польші. Далі була екскурсія до Катинського музею та прогулянка старим містом. А на десерт - ботанічний сад з квітучими магноліями.

Варшава, день третій.
Неділя була дуже насиченою подіями та враженнями. Усе почалося з відвідування музею варшавського повстання, куди нас відвели привітні дівчата Marta Koziel та Kinga Gracka. Музей варшавського повстання став для нас пркладом того, як слід пам'ятати своїх героїв. Наступним пунктом призначення стало православне кладовище. Досить символічним був той факт, що сьогодні ще й правослані проводи, тому похід на цвинтар для вшанування загиблих був як ніколи актуальним. Могили січових стрільців нагадали нам про те, якими зусиллями виборювалась незалежність України. Далі, до нас приєднались Dominik Marek Maslanka та Milena Blahuta, які відкрили для нас усі найпрекрасніші місця польської столиці.

Варшава, день четвертий.
Сьогодні нас чекали дві неймовірно цікаві зустрічі в приміщенні інституту соціології Варшавського університету. Спершу, ми мали змогу поспілкуватися з начальником департаменту етнічних та народних меншин. Цікаво було дізнатися про політику Польші у цьому питанні. Дякуємо Добіславу Жеміневському за виступ.
Наступна зустріч відбулася з головою спілки українців в Польші. Для нас дійсно важливо було дізнатися про те, як живуть автохтонні українці на теренах Польші. Дякуємо Пьотру Тимі за виступ та подарунки, у вигляді цікавої та корисної літератури.

Варшава, день п'ятий.
Що може бути краще, ніж піти в ранці до Лажєнек? Саме так і почався наш передостанній день. Вдосталь намилувавшись павичами, фазанами, білками та архітектурою, ми попрямували туди, де твориться сучасна польська історія, до сейму. Там ми мали змогу побачити де та в яких умовах працюють депутати Польші. Після цього, мали зустріч з дирекцією інституту соціології Варшавського університету та цікаву лекцію від Єжи Бартковського про місцеве самоврядування у Польші.

Після повернення в Україну дослідницька група підготувала презентацію про візит для усіх зацікавлених.