Соціально-психологічний факультет

Про факультет Деканат Кафедри факультету Студентське братство Наукова діяльність Проекти факультету Новини

Стажування та участь у навчально-тренінгових проектах

Викладачі кафедри соціальної та практичної психології та студенти соціально-психологічного факультету беруть участь у регіональних та міжнародних наукових та навчальних проектах. Така діяльність підвищує рівень методичної роботи, збагачує та розширює науковий потенціал, сприяє особистісному та професійному зростанню. Навчання у різних напрямках консультаційної та психотерапевтичної роботи дозволяє викладачам кафедри читати психологічні дисципліни на якісно новому рівні, планувати та проводити наукові дослідження, враховуючи можливості надання практичної психологічної допомоги.

Асистент кафедри І.А. Степанюк пройшла стажування за програмою академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні з метою проходження стажування в освітніх установах США (тематика проекту: вивчення досвіду впровадження інклюзивної освіти в США). З липня 2014 до червня 2015 року І.А. Степанюк перебувала у США. 17 червня 2015 І.А.Степанюк презентувала свій досвід міжнародного стажування для студентів та викладачів соціально-психологічного факультету. Фулбрайтівська стипендіатка розповіла про особливості програми Фулбрайт, про життя та систему освіти в США.

27 лютого 2014 р. викладачі та студенти-психологи слухали лекцію доктора психології Деніса Оуена Боуена (США) з проблем когнітивно-поведінкової терапії.

Асистент кафедри О.Г. Шмиглюк завершила навчання у міжнародному навчальному проекті за програмою базового рівня по кваліфікації «Психодрама практик» в Європейському Інституті Психодрами Берлін ПІФЕ (Psychodrama Institut fur Evropa e. V (PIFE) (Шмиглюк О.Г. отримала сертифікат Психодрама –практик Київ, 14 серпня 2014р Psychodrama practitioner, Berlin, August,14,2014).

Доктори психологічних наук професор кафедри соціальної та практичної психології В.В. Горбунова та доцент В.О. Климчук отримали сертифікати “Майндфулнесс орієнтованої когнітивної терапії” (програма Оксфордського центру Майнфулнесс-терапії за викладу К. Сураві, Т. Свіні (25-27 квітня, 2014, м. Львів), «Діти і війна: навчання коупінг-навичок» тренінг фундації «Діти і війна» (Норвегія) за викладу Вільяма Юле та Елен Хордвік (11-12 жовтня 2014, м. Львів).

У травні-липні 2015 року викладачі кафедри соціальної та практичної психології (Л.П. Журавльова, Л.М. Фальковська, Т.Ю. Кулаковський, Н.Ф. Портницька, О.М. Савиченко, О.В. Журавська, А.Л. Весельська, А.І. Литвинчук, Т.В. Можаровська, А.В. Пирог, Т.М. Майстренко, І.М. Тичина, Ю.Ю. Дем’янчук, О.Г. Шмиглюк, І.А. Гречуха, Т.М. Шапран, І.В. Кирильчук, К.П. Гавриловська) брали участь у чотирьохденному навчальному семінарі «Основи травмофокусованої когнітивно-поведінкової психотерапії», що відбувся у м. Житомирі. Семінар відбувся під егідою Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії та Інституту психічного здоров’я Українського католицького університету. Тренери – доктори психологічних наук, викладачі кафедри соціальної та практичної психології Віталій Климчук та Вікторія Горбунова.

20-21 червня 2015 року викладачі кафедри соціальної та практичної психології (Л.П. Журавльова, Л.М. Фальковська, Т.Ю. Кулаковський, Н.Ф. Портницька, О.М. Савиченко, О.В. Журавська, А.Л. Весельська, А.І. Литвинчук, Т.В. Можаровська, А.В. Пирог, Т.М. Майстренко, Ю.Ю. Дем’янчук, І.А. Гречуха, Т.М. Шапран, К.П. Гавриловська) брали участь у науково-практичному семінарі на тему: «Групові методи психотерапії і психологічного консультування в програмах реабілітації учасників АТО та їх сімей». Семінар відбувся під егідою Житомирської обласної професійної асоціації практикуючих психологів і психотерапевтів. Ведучий семінару – офіційний викладач і супервізор практики міжнародного класу ППЛ, кандидат психологічних наук, доцент Максим Євгенович Жидко. Здобуті знання, практичні навички та отримані сертифікати дають можливість викладачам надавати групову підтримку і допомогу учасникам АТО, а також їх сім’ям.

Протягом 2012, 2013, 2014 років викладачі кафедри соціальної та практичної психології (В.О.Климчук, В.В.Горбунова, Н.Ф.Портницька, І.М.Тичина, О.М, Савиченко, О.Г.Шмиглюк, Ю.Ю.Демянчук, Т.М.Майстренко) та студенти-психологи (В.Демянчук, І.Онищук, Ю. Білошицька, Ю.Невмержицька) брали участь у навчальному проекті з базового курсу «Позитивна психотерапія» та сертифікувалися у цьому напрямку консультативної роботи, отримавши сертифікати Українського Інституту Позитивної крос-культурної психотерапії і менеджменту та сертифікати ICPP-WIAP (Німеччина). Метод визнано Європейською Асоціацією Психотерапії (ЕАР) у 1996 році та Світовою Радою Психотерапії (WCP) у 2008 році.

З травня 2014 р. асистент І.А. Грехуча є координатором проекту навчальних тренінг-курсів за міжнародною програмою «Молодь на роздоріжжі» у співпраці із міжнародною громадською організацією «Молодь на роздоріжжі» в Україні.

Асистент кафедри Н.М. Шикирава бере участь у роботі низки міжнародних проектів: україно-канадський проект “Інвалідність і суспільство”: “Інклюзивна освіта для дітей з особливими потребами в Україні”; міжнародний проект “Задоволення потреб дітей, які постраждали від сексуальної експлуатації та торгівлі людьми”; міжнародний проект “Протидія торгівлі неповнолітніми в Україні - Італії - Молдові”

Студентка 25 групи Пенда Анастасія проходила стажування в Польщі за сприяння Студентського польського клубу Житомира (при «Польському домі») при польській організації «Фундаці Семпре френт» за студентською програмою «Співпраця для позарядових полонійних організацій в Житомирській області» (з 30.05.2014. по 08.06.2014); при польській організації «Інтеграція Європа-Схід» за студентською програмою «Молоді лідери в дії. Форум NGO «Свентокшиське-Поділля 2014» (з 07.10.2014. по 12.10.2014)

Студент 37 групи Юрій Манілов взяв участь у міжнародному тренінгововому курсі для тренерів із захисту прав людини «Do it Right», організований Loesje Armenia та профінансований Loesje Finland, учасниками якого стали представники 12 європейських країн (Вірменія, квітень 2014 року);

Студентка Тетяна Сурскова взяла участь у навчальній поїздці до Польщі з метою обміну досвідом (березень, 2014, м. Краків)

З 31 серпня по 29 вересня в рамках міжнародної співпраці соціально-психологічного факультету ЖДУ імені І.Франка та Громадської організації «Польський студентський клуб» студент 54 групи Євген Коваленко проходив професійне стажування у м. Варшава (Польща). Стажування студент проходив на базі психолого-педагогічної порадні «Edukacja», спеціалізованої психолого-педагогічної порадні «Університет для батьків» та денного відділення неврології та психіатрії.

За цей період Євген познайомився з особливостями роботи приватних пораднь, веденням документації, діагностичним матеріалом. Також мав можливість відвідати тренінги для батьків дітей із ADHD (дефіцитом уваги та гіперактивністю), спостерігати за роботою психотерапевтів з психічно хворими людьми.


Студентки соціально-психологічного факультету Зарицька Богдана і Валентина Шишук успішно пройшли стажування в одній з позаурядових організацій «Herstory» розташованої в місті Люблін. У рамках проекту «Школа полонійних локальних лідерів» учасниці отримали професійну підготовку та безцінний досвід, що необхідний в реалізації власних проектів. Студентки взяли участь у квесті «Любленський шлях історичний» присвяченому вшануванню пам'яті жінок-учасниць громадської та політичної реформації XIX – XX ст. в Польщі.

Заступник декана з організаційно-виховної роботи соціально-психологічного факультету, асистент кафедри соціальної та практичної психології Ірина Гречуха в рамках проекту «Координація і підтримка вищої полонійної освіти в Україні» отримала наукову стипендію (21 вересня 2015). Науковий проект Ірини Гречухи та Валентини Юсупової на тему «Ціннісна підтримка літературно обдарованих старшокласників: порівняльний аналіз (на прикладі роботи українських та польських літературних осередків)» був єдиною роботою з психології. Окрім презентації своїх наукових досліджень усі учасники конкурсу були запрошені до участі у Міжнародній міждисциплінарній науковій конференції з нагоди 15-ї річниці Київської Полоністики: «Традиції – Сучасність: література, освіта, історія», що проходила з 21-24 вересня. Проект реалізовано Фондом «Свобода та Демократія» в рамках конкурсу «Співпраця з Полонією і Поляками за кордоном в 2015 році».