Соціально-психологічний факультет

Про факультет Деканат Кафедри факультету Студентське братство Наукова діяльність Проекти факультету Новини

На соціально-психологічному факультеті в Житомирському державному університеті ім. І.Франка викладачі та студенти започатковують нову традицію – фестиваль практичної психології. Фестиваль практичної психології – це цикл майстер-класів, тренінгів та семінарів, які протягом березня-квітня проводитимуть тренери-психотерапевти міжнародного та всеукраїнського рівнів з Києва, Харкова та інших міст України.

Цілі та завдання фестивалю:

  • показати «живу» роботу відомих майстрів практичної психології;
  • дати можливість всім учасникам фестивалю зорієнтуватись в полі напрямків психологічного консультування та психотерапії;
  • познайомити та показати як працюють методи та техніки різних шкіл;
  • допомогти визначитися із напрямками власного професійного самовдосконалення.

13 березня виступ київського плейбек-театру під керівництвом Ірини Грабської. Плейбек був заснований в 1975 році в Нью-Йорку і поширений у всьому світі. В Україні всього п’ять таких театрів: три в Києві, по одному в Харкові та Дніпропетровську. Це унікальна взаємодія між глядачем та аудиторією: актори грають історії, які розповідають глядачі. Тут і акторська майстерність, і спонтанність, і глибоке відчуття одне одного, і психологізм, оскільки на сцені в одному хронотопі відразу кілька версій події.

Координатор цього проекту доцент Віталій Олександрович Климчук.

Волонтери: студенти Дарина Єрмілова, Катерина Бондарчук, Злата Скаківська, Аліса Лаговська, Надія Нестерчук, Любов Вознюк, Вікторія Журавська та Михайло Сидоренко.

25 березня 2010 року відбудеться публічна лекція Громовиці Бердник. Фiлософсько-фантастичними романами її батька Олеся Бердника «Покривало Ізіди», «Чаша Амрiти», «Зоряний корсар» зачитувалась молодь. У 70-х Олеся Бердника звинуватили у містицизмі та «космічному націоналізмі» і виключили зі Спілки письменників. Тоді ж Бердник висуває теорію «Альтернативної Еволюції» ­– своє бачення нового людства і життя у колі Мудрості, Пізнання, Любові і Краси. У 1989 році він створив організацію Українська Духовна Республіка, яка діє й понині.

1.Тема лекції: «Олесь Бердник – людина Світонії».

  • «Терни та зорі Олеся Бердника». Трохи біографії.         
  • Перші літературні спроби. Сталінські табори – школа життя і перша літературна школа.
  • На гребені успіху. Нова хвиля в українській фантастиці другої половини ХХ ст.
  • Олесь Бердник – письменник і людина. Трохи спогадів.

2. «Футурологічний романтизм». Модель майбутнього в творчості О. Бердника.

  • Модель майбутнього на прикладі романів О.Бердника «Вогнесміх» та «Зоряний Корсар».
  • Світонія – Всесвіт, про який мріяв Олесь Бердник.

3. Світоглядні ідеї О. Бердника та спроби їхнього реального втілення.

  • «Альтернативна Еволюція» та «Духовні Нації» - світоглядні есе Олеся Бердника.
  • Дослідження творчості О. Бердника Ватиканом.
 
 
Кінець березня – рефлексивний тренінг управління проводить Михайло Іванович Найдьонов, доктор психологічних наук, провідний науковий співробітник лабораторії моніторингу суспільно-політичних процесів Інституту соціальної та політичної психології АПН України. Координатор проекту доцент Олена Оксентівна Музика. До участі запрошуються студенти волонтери.

Перша декада квітня – майстер-клас Павла Петровича Горностая «Рольова психотерапія і системні методи дії». П.П. Горностай – доктор психологічних наук, старший науковий співробіт­ник Інституту соціальної та політичної АПН. Має сертифіковану європейську вищу освіту з психодрами, соціометрії, психодраматичної групової психотерапії та транзактного аналізу.  Головний редактор журналу «Психодрама та сучасна психотерапія». Президент Української асоціації психодрами. Бізнес-тренер.

Координатор проекту заступник декана Алла Леонідівна Весельська.

Волонтери: студенти Тетяна Герук, Юлія Суплік, Оксана Світельська, Катерина Місюра, Юлія Романенко, Тетяна Патюк, Тетяна Дереновська та Наталія Стародубова.

Друга декада квітня – тренінг розвитку творчих здібностей та інтуїції проводить Олександр Володимирович Губенко, кандидат психологічних наук, доцент, головний редактор журналу «Практична психологія та соціальна робота».

Координатор проекту декан СПФ Олександр Леонідович Музика.

Волонтери: студенти Тетяна Бабіч, Інна Степанюк, Наталія Хоменко, Вікторія Поліщук.