Соціально-психологічний факультет

Про факультет Деканат Кафедри факультету Студентське братство Проекти факультету Новини


Проекти кафедри

І. Проект «Enactus»

Enactus — це міжнародна організація, що об’єднує 57 000 студентів з 39 країн та понад 500 найбільших компаній світу. За підтримки бізнесу студенти Enactus створюють реальні проекти у суспільстві, навчаючись принципам вільного підприємництва та створюючи нові економічні можливості для людей з різними потребами. Найкращі команди від кожної країни щорічно збираються на Всесвітній кубок Enactus для визначення Чемпіону світу Enactus. Працюючи в команді під керівництвом наставника-викладача, студенти Enactus використовують набуті в вузі знання для реалізації освітніх програм, направлених на навчання інших принципам ринкової економіки, навичкам особистого успіху та підприємництва, фінансовій грамотності, принципам збереження довкілля та діловій етиці.

У 2012 році студенти спеціальності «Менеджмент» створили команду Enactus Житомирського державного університету імені Івана Франка та розпочали реалізацію першого проекту «Розвиток соціального підприємництва в Житомирській області».

 • Командою Enactus у жовтень 2012 – березень 2013 року реалізовано проект цільовою аудиторію, якого стали жінки, які потерпіли від торгівлі людьми та домашнього насильства.

Основна мета проекту полягає у відновленні функціонування реінтеграційного центру «Євгенія» для жінок, які потерпіли від торгівлі людьми та домашнього насильства (смт. Озерне, Житомирська область).

Засобом досягнення мети проекту є забезпечення ефективного функціонування соціального текстильного підприємства при реінтеграційному центрі, яке створено жінками, що проживали в притулку. Бізнес-ідея полягає у налагодженні виробництва еко-сумок на виробничих потужностях соціального підприємства.

Бізнес-проект передбачає створення та виготовлення:

  молодіжної лінії еко-сумок;
  брендованих еко-сумок для підприємств та торговельних мереж;
  сувенірних еко-сумок з елементами вишивки;
  іншої текстильної еко-продукції (чохлів, торбинок для подарунків, бахіл тощо).

Основними каналами збуту продукції є мережа торгових представників з числа студентів, інтернет-магазин.

Економічний, соціальний та екологічний ефект проекту:

 • забезпечення постійного джерела фінансування для реінтеграційного центру;
 • створення нових робочих місць для жінок, які постраждали від торгівлі людьми та домашнього насильства;
 • створення джерела додаткового доходу для студентів;
 • підвищення рівня екологічної культури населення.
В межах реалізації проекту було встановлено всеукраїнський проект з пошиву самої великої Еко-сумки, який був занесений у Національний реєстр рекордів України

 • 25 листопада 2012 до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок команда Enactus Житомирського державного університету імені Івана Франка провела у ТРЦ «ГлобалUA» благодійний ярмарок.

На ярмарку було представлено продукцію соціального підприємства Майстерня вишивки «Барвиста», що засноване жінками, які потерпіли від торгівлі людьми та домашнього насильства, - вишиті скатертини, наперони, рушники, серветки та подарункові мішечки. Усі виручені кошти передано Жіночому інформаційно-консультаційному центру, при якому функціонує реінтеграційний центр «Євгенія».   

 • 30-го листопада 2012 року представники команди Enactus Житомирського державного університету імені Івана Франка стали учасниками національної конференції лідерів бізнесу та студентів під назвою  «ToptoFutureTop».

 

Метою  конференції стало створення платформи для студентів з різних міст України, де вони могли б зустрітись з топ-менеджерами провідних компаній, а також повчитись у професіоналів бізнесу.

Конференція складалась з двох частин. Спікерами першої частини були члени Консультаційної бізнес-ради Enactus Україна: Олексій Кредісов - керуючий партнер Ernst&Young Україна, Хрістос Цолкас - генеральний директор Philip Morris Україна, Наталія Стрєлкова - директор з персоналу та соціальної політики Метінвест Холдинг.

У другій половині дня зі студентами працювали представники компаній Ernst&Young, Philip Morris Україна та Метінвест, проводячи міні-тренінги, майстер-класи та інші інтерактивні сесії. Протягом всього дня студенти також мали можливість поспілкуватись з HR-менеджерами компаній-учасниць конференції та отримати інформацію щодо кар’єрних можливостей.

 • 11 грудня 2012 року команда Enactus Житомирського державного університету імені Івана Франка брала участь у виставці соціальних та екологічних проектів CSR MarketPlace 2012.

 

Проект команди щодо забезпечення ефективного функціонування соціального підприємства - майстерня вишивки «Барвиста», заснованого жінками, що постраждали від торгівлі людьми та домашнього насильства, та відновлення функціонування громадського притулку «Євгенія» отримав багато позитивних відгуків від учасників та гостей виставки. Участь у заході дозволила налагодити нові контакти з потенційними замовниками та партнерами.

 • 18 грудня 2012 року представниця команди Гончаренко Наталія взяла участь у великому заході Enactus Україна - Project IdeasShowcase.

 14 студентських команд Enactus з Києва, Харкова, Львова, Одеси, Хмельницького та Житомира представляли свої проектні ідеї експертам - представникам провідних українських та міжнародних компаній. Серед них Метінвест, Ernst&Young, PZU, Philip Morris, САН ІнБев, ВТБ, Мрія, Фокстрот, Кредитпромбанк, Deloitte, KPMG, Сбербанк Росії, Лакталіс-Україна, Фонд братів Кличків, Галнафтогаз та інші. Загалом понад 30 експертів з бізнесу взяли участь у заході, допомігши студентам своїми порадами та корективами до ідей.

Наразі команда працює над наповненням інтернет-магазину, створенням каталогу продукції, налагоджує канали збуту. Проект уже підтримали грантами Група «Метінвест» та ПАТ «САН ІнБев Україна».

Enactus допомагає студентам змінювати світ на краще вже сьогодні та усвідомлювати власний потенціал для подальшого розвитку в якості майбутніх бізнес-лідерів. Допомагаючи іншим, студенти розвивають власні ділові та лідерські навички, розширюючи кордони свого позитивного впливу на світ навколо. Enactus створює платформу для отримання досвіду, що змінює життя багатьох людей, і забезпечує нову генерацію молодих талантів необхідними знаннями та вміннями для побудови успішних компаній, міцного суспільства та світу з більшими можливостями для кожного.

ІІ. Проект «Бізнес-Академія»

В жовтні 2012 року на базі кафедри менеджменту і адміністрування соціально-психологічного факультету розпочав свою роботу проект «Бізнес-академія».

«Бізнес-академія» є масштабним освітнім проектом, метою якого є залучення до навчального процесу представників бізнес-кіл.

Робота проекту «Бізнес-академія» передбачає:

1. Організацію семінарів і лекції менеджерів вищої та середньої ланки;

2. Екскурсії на провідні підприємства України;

3. Залучення студентів до дискусій та семінарів для обговорення "гарячих тем" з представниками бізнесу .

Всі заходи у рамках академії БЕЗКОШТОВНІ.

До участі у проекті залучаються студенти економічних спеціальностей. Анонси та результати проекту висвітлюються на сайті соціально-психологічного факультету.

Екскурсії на виробничі потужності провідних підприємств регіону. Зокрема:

 • ПАТ «ЖЛ»
 • ПАТ «Житомирський маслозавод»
 • ТОВ «Екопродукт»
 • ГО «Жіночий інформаційно-консультаційний центр»
 • ЖОАНК «Дорадчий центр»
 • ІП «Сoca-Cola Беверіджиз Україна»  (м.Київ)
 • ТОВ "Проктер енд Гембл Україна" завод "Тамбрандс-Україна", м. Бориспіль
 • ТОВ «ОРГАНІК МІЛК»  та інші.
  Learning speak English fluently!

поглиблене вивчення англійської мови в рамках реалізації Концепції мовних стратегій ЖДУ ім. І.Франка

 • На кафедрі менеджменту і адміністрування відбулася зустріч студентів з паном Niq Tognoni в рамках проекту Outbound (Американської Ради з Міжнародної освіти).
 • Студенти  приймають участь у міжнародній програмі «Work and Travel USA »
 • Студенти проходять стажування в  міжнародній корпорації    «Philip Morris International Inc.»

Тренінг «Рецепти успішного працевлаштування»

Доцент кафедри Т.В. Боцян – учасник багатьох міжнародних програм обміну та навчання за кордоном, ділиться зі студентами правилами успішного працевлаштування. Семінари-тренінги присвячені вирішенню основних проблем, що виникають при працевлаштуванні, найпоширенішим помилкам при написанні резюме та мотиваційного листа, правилам проходження успішної співбесіди.

Цінності в економіці та бізнесі

Студенти  4 курсу  напряму підготовки "Менеджмент" Андрушко Антоніну та Тимчук Юлію, які  стали переможцями відбіркового туру Зимової школи "Цінності в економіці та бізнесі" м. Суми.

Місцевий розвиток, орієнтований на громаду 

В м. Острог (Національний університет «Острозька академія» ) відбулась щорічна зустріч з огляду і планування Мережі партнерських університетів проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». В 2015 році вперше в ній приймали участь представники Житомирських ВНЗ, зокрема ЖДУ імені Івана Франка, інтереси якого представляла завідувачка кафедри менеджменту і адміністрування Карпюк Ольга Анатоліївна. Захід відбувся в стінах Національного університету Острозька академія та зібрав представників 21 вищого навчального закладу.

Серія бізнес-тренінгів

Кафедра менеджменту і адміністрування проводить серію бізнес-тренінгів в рамках проекту «Бізнес-академія» для менеджерів, маркетологів, економістів підприємств різних галузей господарювання, тих, хто хоче глибоко та різнобічно зрозуміти менеджмент як систему, підприємців-початківців, що мають намір підвищувати ефективність бізнесу, а також осіб, що замислюються почати власну справу.

Тренери проекту:

1.  Олексій Геращенко – 04 березня 12:30 (конференц-зал) економіст-підприємець, викладач фінансів на МВА-програмах в КМВS (м. Київ);

2.  Андрій Люлько – 18 березня о 9-30 менеджер зі збуту ФОП Мартиненко (м. Житомир). Тема виступу: «Менеджмент: очікування та реальність. Крок 1 – «Працевлаштування»;

3.  Андрій Борейко – 21.03.2015 р.– начальник відділу дилерського продажу компанії «Київстар» (м. Київ);

4.  Олександр Богун – 04.04.2015 – керівник відділу розвитку компанії Promo.ua (м.Київ);

5.  Ваче Давтян – 7(8).04.2015 р. о 11-00 президент компанії Промкабель-Електрика, бізнес-тренер, працює над створенням «Школи розвитку лідерських якостей».