Соціально-психологічний факультет

Про факультет Деканат Кафедри факультету Студентське братство Проекти факультету Новини


Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку

 

1.     ВІДКРИТТЯ РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ

27 квітня 2016 року в конференц-залі Житомирського державного університету імені Івана Франка в рамках Спільного Проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" відбулось відкриття Ресурсного центру зі сталого розвитку. 

Метою діяльності центру є активізація науково-дослідної діяльності університету та сприяння реалізації міжнародних програм по сталому регіональному розвитку.

На відкритті та презентації центру були присутні представники ПРООН – спеціаліст з моніторингу та зв'язків з громадськістю Проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнований на громаду» Світлана Слабінська та координатор проекту ЄС та ПРООН в Житомирській області «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – ІІІ» Георгій Федорук. Від ЖДУ імені Івана Франка – ректор Петро Саух, проректор з навчальної роботи Лариса Янович, координатор Ресурсного центру ЖДУ, завідувач кафедри менеджменту і адміністрування Ольга Карпюк, викладачі та студенти.

"Відкриття такого центру нарешті дозволить університету посісти належне місце у мережі ресурсних центрів зі сталого розвитку ПРООН, що працюють задля розвитку інститутів громадського суспільства у різних містах України", – коментує ректор ЖДУ Петро Саух.

Під час проведення заходу були представлені проекти Програми розвитку ООН, показано роботу ЖДУ імені Івана Франка з міжнародними програмами і проектами, обговорені питання розвитку місцевої громади, сталого розвитку Житомирського регіону, можливість співпраці університету з ПРООН, представниками влади, бізнесу, а також представлений план роботи Ресурсного центру зі сталого розвитку на 2016 рік.

Ресурсний центр створює майданчик для співпраці університету із громадськими організаціями, бізнесом та місцевими органами влади в галузі забезпечення реалізації принципів сталого розвитку у різних сферах життєдіяльності українського суспільства в період критичного реформування. Плідна співпраця залучених сторін передбачає впровадження результатів значної кількості наукових досліджень в галузі сталого розвитку, що реалізуються.

Просвітницьку діяльність Центру заплановано здійснювати шляхом реалізації проектів та проведення тренінгів, семінарів та інших просвітницьких заходів щодо розвитку соціальної, економічної і структурної перебудови регіону. Зважаючи, провідну роль студентства у майбутньому впровадженні принципів сталого розвитку, в Центрі планується забезпечити участь студентів у конкурсах наукових праць та конференціях з проблематики сталого розвитку, організацію та проведення конференцій, круглих столів, навчальних та навчально-методичних семінарів та інших форм організації науково-дослідної роботи з проблематики сталого розвитку.

Центр відкритий до співробітництва також із сторонніми неурядовими організаціями в аспекті консультування щодо розробки проектів на отримання міжнародного фінансування, організаційної та методичної допомоги у здійсненні заходів з реалізації регіональних та інших цільових програм.

2. Серія тренінгів

ПЕРШИЙ ТРЕНІНГ "Я - ОСОБИСТІСТЬ АКТИВНОЇ ДІЇ. РОБОТА В КОМАНДІ" ВІДБУВСЯ В РЕСУРСНОМУ ЦЕНТРІ ЗІ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЖДУ ІМ. ІВАНА ФРАНКА .

4 травня 2016 р. на базі Ресурсного центру зі сталого розвитку розпочалась серія тренінгів яка включатиме 6 занять на теми: 1. Я особистість активної дії. Робота в команді 2. Соціальна мобілізація в громадах. 3.Ефективні комунікації в громадах.  4.Виявленя потреб в громадах. Проектний менеджмент. 5. Конфлікти та шляхи їх вирішення. Фасилітація та медіація в громадах. 6.Від ідеї до втілення. Як залучати ресурси задля вирішення проблем в громадах.

Перший тренінг "Я - особистість активної дії. Робота в команді" сфокусований на визначенні сутності активності, лідерства, специфіки командної роботи з точки зору молодого покоління, генераторів та виконавців нових ідей. Основна мета тренінгу – надати учасникам можливість з’ясувати сутність активної особистості, лідерства, сформулювати характерні ознаки лідера, розширити асоціативне підґрунтя творчої уяви учасників; з’ясувати особливості кооперації, самосприйняття та сприйняття іншого. А найголовніша мета заняття – здобути навики ефективної роботи в команді та не залишатись байдужими та осторонь сучасних викликів та проблем суспільства. Дякуємо, шановні студенти, за вашу креативність та особисту ініціативність! РАЗОМ ДІЄВІШЕ)))))

3. Дебати

Завершилися Всеукраїнські студентські ?дебати зі сталого розвитку, в яких приймала участь команда студентів спец. Менеджмент Житомирського державного університету ім. І.Франка: Мельник Альона, Гекалюк Діана, Пархомчук Дмитро. Два дні бурхливих обговорень, цікавих презентацій, переконливих аргументів, красномовства і творчого запалу. Нагадаємо, що тематикою цього річних дебатів були ?ЦіліСталогоРозвитку. Учасники дебатів також дізналися про історію виникнення Цілей сталого розвитку, а також роль України та студентства у реалізації цих цілей.

Отож, офіційно оголошуємо, що переможцями дебатів стала команда Донецького національного університету, який зараз працює у Вінниці. Учасники команди-переможниці отримали планшети. Окрім того, вони поїдуть до літньої школи, яка цього року пройде у Кам’янці-Подільському.

Друге місце у дебатних перегонах здобула команда Одеської юридичної академії, яка приймала захід. Глядацькі симпатії також отримала команда Ужгородського національного університету.

Про ці дебати справедливо буде сказати, що тут головне не перемога, а можливість обмінятися думками та ідеями. Команда переможців, зокрема відзначила доброзичливу атмосферу заходу, тож «дух конкуренції не підмінявся і не переростав у запекле суперництво». Учасники дебатів також сподіваються, що обговорені і висунуті ними ідеї не залишаться лише на словах, а будуть реалізовані.

4. Поїздка до Новограду-Волинського

25 травня 2016 року, студенти напряму підготовки «Менеджмент» ЖДУ ім. Івана Франка стали учасниками круглого столу, організованого для представників ВНЗ в рамках Проекту розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (м.Новоград-Волинський). Темою заходу була «Енергоефективність та енергозбереження для сталого людського розвитку», а основними спікерами виступили: – Ґудзь Ірина Леонідівна, начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради;– Фещенко Володимир Петрович, академік міжнародної академії наук Департаменту інформації ООН;– Марусич Дмитро, експерт програми GIZ (Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit ) «Енергоефективність у громадах»;– Данюк Вікторія Іванівна, завідувачка ДНЗ №16 «Веселка» компенсую чого типу, центру реабілітації дітей;– Симончук Сергій Володимирович, голова ОСББ «Чайка»;– Легенчук Анатолій Володимирович, голова ОСББ «Колорит»;– Капчинська Лариса Антонівна, голова ГО «Мережа навчальних закладів міста Новограда-Волинського», директор ЗОШ №5. Під час круглого столу обговорювались сучасні напрями енергозбереження; роль та формат участі громад в залученні донорських коштів, для спільного фінансування проектів з енергозбереження; проблеми розвитку ОСББ тощо. Експертом програми GIZ «Енергоефективність у громадах» Дмитром Марусичем було окреслено ряд практичних аспектів впровадження системи енергоменеджменту та енергомоніторингу в муніципалітетах, наведені статистичні дані стану енергоспоживання в Україні, та перелік заходів, впроваджених програм з енергозбереження в Україні, які фінансовані німецьким фондом GIZ. Варто відмітити, що наразі GIZ працює приблизно у 20 населених пунктах України за дорученням чотирьох німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС) та Британського департаменту міжнародного розвитку (DFID). А одним із впроваджених даною програмою заходів із енергоефективності для житомирян є проведена термосанація ДНЗ №63 «Вербиченька» в м.Житомирі по вул.Київській, де були проведені заходи із повного зовнішнього утеплення приміщення, заміни вікон на енергозберігаючі та встановлення сонячних батарей. На завершення круглого столу, всі учасники мали змогу ознайомитись із впровадженням заходів із енергоефективності в м.Новоград-Волинському, що були співфінансовані Проектом розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Зокрема, студенти відвідали ДНЗ №16 «Веселка» компенсуючого типу, ЗОШ №5, ОСББ «Чайка», ОСББ «Колорит», та на завершення поділились своїми враженнями:

Самаріна Кіра (41 група): Подорож до Новоград-Волинського дала нам можливість почути та на власні очі побачити те, яким чином можна спільно покращити умови проживання. Звісно, багато залежить від людини, яка візьме на себе відповідальність за створення та керівницво ОСББ. Надзвичайно цікаво було завітати в гості та послухати корисні поради Легенчука Анатолія Володимировича (голови ОСББ "Колорит") та Симончука Сергія Володимировача (голови ОСББ "Чайка") про те, як впроваджувати енергозберігаючі заходи в ОСББ. Незабутні враження та емоції залишило відвідування дитячого садочка "Веселка", а особливо маленькі морженята! Так приємно і радісно, що в Україні є такі люди, які активно досліджують, втілюють у життя та діляться з іншими важливими аспектами енергоефективності та енергозбереження! Дякую організаторам та мешканцям Новоград-Волинського за приємні враження, неоціненний досвід та щиру гостинність!

Недірова Зохре та Османова Оразгуль (41 група): "Для нас, как для будущих специалистов в области управления, данная поездка является содержательной и полезной, поскольку она посвящена и направленна на развитие общества и его благосостояние. Мы увидели и были свидетелями ощутимых изменений зданий, которые несколько лет тому назад были в плачевном состоянии. Также почувствовали стремление жителей изменить свой город в лучшую сторону.»

Сингаєвська Анна (41 група): «Поїздка до Новоград-Волинського була цікавою та насиченою. Ми почули корисні факти про енергоефективність та енергозбереження. Важливо те, що даний захід показав нам як теоретичні, так і практичні сторони питань енергоефективності та енергозбереження. Сподіваюсь, що дані знання дадуть поштовх для якісних змін в громадах міста Житомира.»

Гекалюк Діана (11 група): «Сьогодні дуже приємно було поспілкуватися з цікавими, інтелігентними та високоосвідченими людьми. Я дякую університету, зокрема кафедрі "Менедженту та адміністрування", за таку чудову поїздку. Сподіваюся вона не остання.»

Аликсюк Аня (21 група): «Сподобалось те, що нам спочатку розказали теоретично, від ідеї до створення громадської організації, а потім ознайомили із практичними аспектами втілення проектів. Для мене було цікаво почути досвід експертів в цій сфері. Було багато нової інформації, яку я планую використати в реалізації проектів в місті Житомирі».

На завершення, делегація студентів із ЖДУ ім. Івана Франка, не могла не завітати в літературно-меморіальний музей імені Лесі Українки. Було надзвичайно приємно почути відгуки від студентів, які є громадянами Туркменістану та навчаються в нашому університеті:

Недірова Зохре та Османова Оразгуль (41 група): «Посещения музея Леси Украинки оставила у нас огромное количество позитивных впечатлений. Сохранение таких памятных вещей украинской поэтессы и писательницы еще раз свидетельствует о том, как безгранично любят и уважают свою культуру в первую очередь жители города Новоград-Волынска, и конечно же, украинский народ в целом.»