Соціально-психологічний факультет

Про факультет Деканат Кафедри факультету Студентське братство Наукова діяльність Проекти факультету Новини

Участь у тренінгах, семінарах, конференціях

«POSITUM-FEST»

У Житомирі відбувся довгоочікуваний «POSITUM-FEST» ! Учасників зібралося близько 100 і студенти соціально-психологічного знову проявили свою активність та готовність до пізнання нового. Фестиваль був поділений на 3 секції, кожна з яких мала 4 майстер-класи або ворк-шопи. Учасник самостійно обирав той напрям, який його найбільше зацікавив.

Організатори фестивалю - випускники двох Базових Курсів Позитивної психотерапії: Віталій Климчук та Вікторія Горбунова, Наталія Аврамчук, Аліна Іщенко та Ірина Музика, Олена Пантус та Олена Мачушник, Юлія Пучич, Наталія Грозь. Спеціально запрошений гість - Євгеній Зорін – сертифікований психотерапевт, організатор "Індіанського табору "Делавари".

А також! Пограти у ПЛЕЙБЕК-театрі можна було з Ярославом Мойсієнком, доторкнутись до СИМВОЛ-драми допомогла Алла Ликова, а з гештальт-терапією учасників познайомив Максим Парфенюк.

Майстер-клас з інтермодальної арт-терапії

Центр розвитку особистості та психологічної підтримки "Радісний світ" (м. Київ) презентував студентам-психологам навчальну програму з "Основ інтермодальної арт-терапії" та "Тілесно-орієнтованої психотерапії". Ко-терапевт центру Ольга Щербакова провела майстер-класи для студентів ІІ та ІV курсів. Сподіваємось на плідну співпрацю.
Майстер-клас з танце-рухової терапії

15 травня 2014 року на соціально-психологічному факультеті в рамках Фестивалю практичної психології відбувся черговий майстер-клас. Цього разу учасники на практиці ознайомились з основами танце-рухової терапії. Ведуча майстер-класу – лікар-психолог, сертифікований танце- терапевт Наталія Аврамчук.


Фестиваль практичної психології!

З лютого на соціально-психологічному факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка проходитиме Фестиваль практичної психології, присвячений десятиріччю факультету.

20 лютого 2014 року в рамках Фестивалю відбувся майстер-клас з монодрами, який провела докторантка Інституту соціальної і політичної психології НАПН України, доцент Горбунова Вікторія Валеріївна.

Вікторія Горбунова є сертифікованим психологом-консультантом у методах монодрами, позитивної психотерапії, танце-рухової терапії; членом Асоціації Політичних Психологів України, Союзу психологів і психотерапевтів України, Українського Інституту Когнітивно-поведінкової Терапії , Всесвітньої Організації Позитивної Психотерапії (WAPP).

Майстер-клас з Психодрами

16 квітня 2014 року на соціально-психологічному факультеті відбувся майстер-клас з Психодрами, який провів Павло Петрович Горностай - доктор психологічних наук, фахівець в галузі психології та психотерапії особистості.

Учасники майстер-класу не тільки дізнались про теоретичні засади й історію методу, а й побачили елементи практичної роботи у методі Психодрама.

тренінг-семінар «Молодь вирішує все»

На соціально-психологічному факультеті Житомирського державного університету Імені Івана Франка міжнародна організація «Cross Roads», громадська організація «Молодь на Роздоріжжі» в Україні презентувала тренінг-семінар «Молодь вирішує все». Координувала проект асистент кафедри соціальної та практичної психології Ірина Анатоліївна Гречуха.

Метою тренінгу була виховання цілісного характеру на основі вивчення моральних аспектів міжособистісного спілкування, надання інформації про шляхи передачі інфекцій, що передаються статевим шляхом та вірусу імунодефіциту людини, тощо.

майстер-клас з методу символдрама

5 березня майстер-клас з методу символдрама представила психолог-консультант Жіночого інформаційно-консультативного центру та організатор проекту психологічної просвіти ПсиПункт у місті Житомирі Алла Ликова.

майстер-клас з психодрами

12 березня відбувся майстер-клас з психодрами у стилі «positum» докторанта Інституту соціальної і політичної психології НАПН України, доцента Климчука Віталія Олександровича.

Завдяки Віталію Олександровичу присутні дізнались «як консультувати ефективно, екологічно та етично». ;)

Майстер-клас: PLAYBACK

13 березня на соціально психологічному факультеті відбувся майстер-клас з PLAYBACKу.

Ведучий Ярослав Мойсієнко - викладач, психолог, майстер плейбек-театру, сертифікований консультант у методі проблемно-орієнтованого консультування (з використанням ТА-підходу та психодрами), учасник навчального проекту з психодрами рівня «психодрами-практик» (PIFE –Європейський Інститут Психодрами).

Майстер-клас «Психологічне консультування: сучасні проблеми та перспективи»

26 березня на соціально-психологічному факультеті відбувся майстер-клас професора кафедри психології Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія сковороди, практикуючого психолога Хомич Галини Олексіївни. Тема майстер-класу - «Психологічне консультування: сучасні проблеми та перспективи».

Семінар з Нікою Оманідзе

4 грудня 2013 року на соціально-психологічному факультеті відбувся семінар «Комунікативний підхід у викладанні психологічних дисциплін та англомовні ресурси в підготовці майбутніх фахівців". Семінар підготувала та провела Нікі Оманідзе, волонтер Корпусу Миру США в Україні.

шостий міжрегіональний семінар «Три кроки»

В Озерненській гімназії відбувся шостий міжрегіональний семінар з впровадження програми ціннісної підтримки розвитку здібностей та обдарованості «Три кроки», що її розробивпрофесор Олександр Музика. Семінар цілком можна було б вважати міжнародним, бо в його роботі взяли участь не тільки представники обласного педагогічного ліцею, Житомирського міського центру науково-технічної творчості, Житомирського районного відділу освіти, а й представники Інституту психології ім. Г.С. Костюка АПН України з Києва та волонтер Корпусу Миру Нікі Оманідзе із США.

Круглий стіл з волонтерами із Японії та Південної Кореї

13 листопада соціально-психологічний факультет разом із Житомирським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді зустрічав гостей з Японії та Південної Кореї. Об'єднала усіх присутніх тема волонтерства, тобто добровільної допомоги, яка не передбачає грошової винагороди. Відкрила роботу Круглого столу декан соціально-психологічного факультету, доктор психологічних наук, професор Лариса Петрівна Журавльова. Вона привітала гостей та зазначила, що тема волонтерської діяльності є актуальною для наших студентів та викладачів: факультет має налагоджену систему роботи волонтерських загонів, наші студенти-психологи та соціальні педагоги є активними учасниками благодійних проектів, які підтримують та координують викладачі. Директор центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Ольга Іванівна Юрченко представила гостей та відзначила важливість такої співпраці. Набуко Оморі, керівник волонтерської делегації із центру «Сан» в Японії розповіла, що метою Круглого столу є знайомство з волонтерською діяльністю в Україні та обмін досвідом.

Навчально-терапевтичний проект з Інтермодальної арттерапії

1-2 грудня викладачі та студенти соціально-психологічного факультету взяли участь у семінарі з Інтермодальної арттерапії. Особливо цікавою виявилась творча робота з малюнками, що передбачала інтерпретацію символіки форми та кольору. Учасники семінару дізнались про інформаційні властивості кольорів, зміст яких часто є недоступним свідомості. Всі учасники групи переконались, що поєднання мистецтва, творчості та психології може супроводжуватись задоволенням. Проект тільки розпочався, і тому тренер – директорка київського психологічного центру «Радісний світ» Наталія Миколаївна Гладкова та координатор – заступник декана СПФ Алла Леонідівна Весельська готуються до наступної сесії 12-13 січня.